Slovenski državni prvak Tajfun je bil za nekaj razredov boljši od irskega predstavnika Hibernie. Foto: www.alesfevzer.com
Tajfun za dva razreda boljši od Hibernie

Laščani so držali korak z avstrijskimi "vitezi" le na začetku tekme, nato pa so gostje zagospodarili na parketu in si že do konca prve četrtine priigrali prednost 14 točk (30:16).

"Avstrijci", pri katerih sta vodilno vlogo igrala Američana Anthony Watts (21 točk) in Bradford Burgess (18), so v nadaljevanju uspešno branili prednost. Laščani so se jim najbolj približali v 23. minuti, ko je semafor kazal 46:49, a moči za preobrat ni bilo. Prvi strelec tekme je bil s 25 točkami Miha Vašl.

Tajfun nadigral Hibernio
Uspešnejši je bil slovenski državni prvak Tajfun, ki je z 82:55 pometel z irsko Hibernio. Ceola Clark je bil s 15 točkami najučinkovitejši pri domačih.

Robertson ni imel prave pomoči soigralcev
Dolgo je bil v igri za zmago tudi Helios, ki je gostil poljski Turow Zgorzelec. Semafor je v 36. minuti še kazal 48:48, nato pa so se gostje odlepili za zmago z 58:50. Pri domačih je bil z 19 točkami razpoložen le Hugh Robertson, ki je edini dosegel dvomestno število točk.