Košarkarji Barcelone lahko naslov španskega prvaka ubranijo v sredo v Madridu. Foto: EPA

Katalonci pred domačim občinstvom ničesar niso prepustili naključju, Real je dobil zgolj drugo četrtino (11:15). Gostitelji so kraljevali pod obročem, vknjižili so kar 34 skokov (13 več od Madridčanov), 21 v napadu. V končnici tekme je bilo zelo vroče, Real, ki je ves čas zaostajal, je z odlično obrambo zaostanek z devetih zmanjšal na dve točki (63:61), a so se Katalonci še pravočasno zbrali in z delnim izidom 10:1, ki so si ga ustvarili s prostimi meti in trojko Brada Olesona, suvereno izsilili odločilno 5. tekmo.

Prvo ime srečanja je bil Ante Tomić, ki je vknjižil dvojnega dvojčka (18 točk in 11 skokov), bil je tudi najboljši strelec. Erazem Lorbek je k zmagi svojega moštva v dobrih 19 minutah prispeval 11 točk in tri skoke. Pri gostih je bil najučinkovitejši Felipe Reyes (10 točk), Mirza Begić je v 19 minutah dobil tri skoke in dosegel štiri točke.

Finale, četrta tekma:
BARCELONA
- REAL MADRID 2:2
73:62 (23:17, 11:15, 15:13, 24:17)
Tomić 18 in 11 skokov, Huertas in Lorbek (3/6 za dve, 1/1 za tri v 19 minutah) po 11, Mavrokefalidis 10, Navarro in Oleson po 7, Todorović 5, Wallace in Sada po 2; Reyes 10, Llull 9, Fernandez 8, Draper 7, Mirotić, Rodriguez in Darden po 6, Begić (2/3 za dve v 19 minutah) in Slaughter po 4, Carroll 2.

Izid v zmagah je v krepkem tisku. Peta tekma bo v sredo v Madridu.