Jaka Blažič (desno) se veseli največjega uspeha v karieri. Foto: EPA
Fenerbahče
Fenerbahče je vrnil Realu za lanski poraz v polfinalu. Foto: EPA

Blažič je v 18 minutah dosegel štiri točke. Gostje so ob polčasu vodili za pet točk (37:42), imeli tudi po tretji četrtini točko prednosti (55:56), v zadnjih osmih minutah pa s sedmimi zadetimi trojkami iz osmih poskusov potrdili veliko zmago. Najboljši strelec tekme Darius Adams je 14 od svojih 24 točk zbral v zadnji četrtini.
Laboral Kutxa, ki smo jo nekoč poznali pod imenom Tau Ceramica oziroma Caja Laboral, je na Final fouru zadnjič igrala leta 2008. Panathinaikos je še četrtič zapored obstal v četrtfinalu. Zadnjo tekmo v Evroligi je odigral Dimitris Diamantidis, ki po sezoni končuje kariero.
Fenerbahče največ vodil za 17 točk
V Berlin potuje tudi Fenerbahče, ki je bil v Madridu s 63:75 boljši od branilca naslova Reala. Lani sta se ti dve moštvi pomerili v polfinalu. Za zmago Turkov je bil najzaslužnejši Bogdan Bogdanović, ki je vseh svojih 17 točk dosegel v drugem polčasu. Osem jih je prispeval na začetku tretje četrtine, ko je gostom uspel delni izid 0:14 za vodstvo z 32:44. V zadnji četrtini so največ vodili že za 17 točk (47:64 in 49:66).
Barca ima v četrtek zaključno žogo
Barcelona je z zmago nad Lokomotivom Kubanom z 82:70 povedla z 2:1 v zmagah. Najboljši strelec tekme Alex Abrines je z osebnim rekordom v Evroligi v statistiko vpisal 25 točk z metom za tri 6/10. Četrta tekma bo v četrtek, prav tako v Blaugrani.

Že včeraj si je mesto med najboljšimi štirimi ekipami v Evropi zagotovil CSKA iz Moskve.
Četrtfinale, tretje tekme:
Panathinaikos - LABORAL KUTXA 0:3
75:84 (17:20, 20:22, 18:14, 20:28)
Raduljica 13, Gist in Williams po 11; Adams 24, James 20, Bertans 13 ... Blažič 4 (za 2: 1/5, za 3: 0/2) v 18 minutah.

Real Madrid - FENERBAHČE 0:3
63:75 (13:18, 14:12, 13:24, 23:21)
Rodriguez 15, Ayon 14 in 14 skokov; Bogdanović 17, Udoh 15 in 12 skokov, Dixon 14, Datome 13.
BARCELONA - LOKOMOTIV KUBAN 2:1
82:70 (19:23, 23:13, 19:14, 21:20)
Abrines 25, Satoransky 13, Doellman 12; Randolph 16, Delaney 15, Singleton 13.