Lakersi so na domačem parketu pripravili veliko presenečenje, saj so na kolena spravili vodilno moštvo lige. Foto: Reuters
Kevin Love
Kevin Love je v dresu Clevelanda proti Minnesoti, nekdanjemu moštvu, dosegel 20 točk in ujel 10 odbitih žog. Foto: Reuters
Al horford
Atlanta nadaljuje dobre predstave. S 107:104 je na kolena spravila Clipperse. Foto: Reuters
Goran Dragić neustavljiv za obrambo Dallasa

remagali Dallas (124:115). Goran Dragić je prispeval 25 točk, Eric Bledsoe pa se je izkazal s trojnim dvojčkom.

Sunsi so dosegli najvišje številko točk v tej sezoni in zmagali četrtič zaporedoma, kar jim je uspelo drugič v letos. Mavericksi so v prvem polčasu vodili za 39:30, nato pa je gostiteljem v zadnjih šestih minutah prvega polčasa uspela serija, s katero so pred odhodom v garderobo povedli za osem (53:45). V drugi četrtini je Dragić dosegel 12 od 16 točk, ki jih je dal v prvem polčasu. Dallas se je na začetku tretje četrtine priključil na -4, a so Sunsi odgovorili z nizom 16:4 in povedli z 72:56. Še v tretji četrtini je prednost narasla na 19. Vse do zadnjih dveh minut se Mavericksom ni uspelo približati na manj kot deset točk. V prvem polčasu so Sonca izza črte metala 4/19, v drugem pa kar 9/14.

Zorana Dragića znova ni bilo v kadru Phoenixa, je bil pa odličen Goran, ki je na parketu prebil skoraj 39 minut in bil s 25 točkami (8/11 za dve, 2/6 za tri) prvi strelec tekme. V statistiko je vpisal še tri skoke in štiri podaje. Eno odbito žogo mu je v zadnji minuti odvzel Bledsoe, ki je potreboval le še en skok za trojni dvojček. Bledsoe je Dragiću kar iztrgal žogo iz rok in kapetan slovenske reprezentance je padel. Po tekmi je Gogi v šali dejal: "Erica sem zbadal, da me je ustrahoval. Če sem iskren, nisem vedel, da potrebuje še en skok, da mu uspe trojni dvojček. Če bi vedel, bi mu takoj prepustil žogo. Super, da ga je dobil. Vsi gledalci in soigralci so se smejali situaciji."

"Rekli so mi, da sem poškodoval Gorana in da bo odsoten dva tedna. Molim, da se kaj takega ne bo zgodilo," je ob smehu soigralcev dejal Bledsoe in dodal: "Mislim, da smo bili odlični tako v obrambi kot v napadu. Prav vsi so bili razpoloženi in težko bi odigrali boljšo tekmo. To je bila ena izmed najbolj zabavnih tekem, v katerih sem igral." Bledsoe je ob 16 točkah v statistiko vpisal še deset skokov in 11 podaj. Gerald Green je dodal 22 točk, pri Dallasu pa sta bila s po 22 točkami najboljša Dirk Nowitzki in Tyson Chandler.

Obračuna izvrstnih 'playev' Rosu in Lillardu
Chicago je slavil četrtič zapored. Z 91:99 so Biki slavili v Washingtonu. Znova je bil odličen Derrick Rose, ki je dosegel šest od osmih točk Bullsov ob odločilni seriji v zadnji četrtini. Rose je bil s 25 točkami prvi strelec tekme, na drugi strani jih je 18 dal John Wall. Vseh pet tekem, ko sta se pomerila Rose in Wall, so dobili Bullsi.

Oklahoma je brez Kevina Duranta doma pred Portlandom klonila po podaljšku (111:115). Gledalci so spremljali izjemen obračun Russlla Westbrooka (16/34 iz igre, 10 skokov) in Damiana Lillarda (11/21 iz igre, 11 poda), ki sta vsak dosegla po 40 točk, toda uspešnejši je bil organizator igre Trail Blazersov. Lillard je s trojko izsilil podaljšek, Westbrook je nato zgrešil met za zmago, nato pa v podaljšku zaradi osebnih napak zapustil parket.

Ni Kobeja, ni panike - Lakersi nadigrali Golden State
V največji senzaciji letošnje sezone so Los Angeles Lakersi premagali vodilni Golden State s 115:105. To jim je uspelo brez najboljšega igralca Kobeja Bryanta, ki je počival in ga sploh ni bilo v Staples Centru. Trener Byron Scott se je odločil, da utrujenega zvezdnika spočije. Kobe je zaradi odločitve trenerja (bil je popolnoma zdrav) izpustil prvo tekmo po 27. februarju 1997. Že v petek proti Oklahomi je bil zelo utrujen, v Sacramentu v nedeljo pa je zadel le osem izmed 30 metov iz igre.

Drugi igralci so prikazali daleč najboljšo igro v letošnji sezoni, kar sedem jih je doseglo deset ali več točk. Warriorsi so bili popolnoma brez energije, Lakersi pa so dobesedno leteli po parketu in navijači niso mogli verjeti svojim očem, ko so videli številne atraktivne poteze, ki so spominjale na zlate čase tega kluba. Ronnie Price in Jeremy Lin sta zadela po tri trojke, na drugi strani pa Stephen Curry (22 točk) ni imel prave pomoči. Warriorsi, ki so na začetku sezone dvakrat pometli z Lakersi, so doživeli šele četrti poraz. Na tekmi sta bila tudi Vlade Divac in Jack Nicholson, ki se je po dolgem času vrnil na svoj standardni sedež v prvi vrsti.