Golden State bo do konca sezone na najtežji preizkušnji proti San Antoniu. Foto: Reuters

Chicago je pred 20 leti z izkupičkom 72 zmag in 10 porazov postavil rekord rednega dela, ki bo, kot vse kaže, padel v naslednjih dneh. Za 68. zmago v sezoni je Golden State s 136:111 odpravil Portland, naslednja zmaga pa se jim nasmiha že v noči na sredo, ko v Oakland prihaja skromna Minnesota.

Bojevniki so hitro preboleli grenek petkov poraz proti Bostonu, ki je prekinil njihov 14-mesečni zmagoviti niz na domačem parketu v rednem delu. Stephen Curry je dosegel 39 točk, Draymond Green je dodal 22 točk in 19 skokov, Klay Thompson pa 19 točk. Pri Portlandu, ki je v prvi četrtini vodil za 11, je bil z 38 točkami najučinkovitejši Damian Lillard.

Pred tekmo je odmevala Pippenova izjava, da bi njegov Chicago v medsebojnem obračunu v končnici odpravil Golden State s 4:0. Trener Golden Stata Steve Kerr, ki je bil takrat rezervni organizator igre Chicaga, je bil v odgovoru diplomatski: "Res težko vprašanje. Ne samo, ker primerjamo različna obdobja, ampak tudi zato, ker sem sam vpleten v obe ekipi."

Golden State bo po Minnesoti na domačem parketu gostil San Antonio, nato pa ga čakata gostovanju v Memphisu in San Antoniu. Zadnjo tekmo rednega dela bodo Bojevniki odigrali 13. aprila doma proti Memphisu.

Vujačić prvi strelec na tekmi proti Indiani
Saša Vujačić je izkoristil odsotnost prvih strelcev New Yorka Carmela Anthonyja in Kristapsa Porzingisa. V porazu proti Indiani s 87:92 je bil slovenski košarkar z 21 točkami prvi strelec srečanja. V 32 minutah je iz igre metal 7/15, od tega 5/10 izza črte. Imel je še tri skoke in tri podaje.

Houston in Chicago v škripcih
Medtem v boju za končnico slabo kaže ekipama, ki sta bili pred sezono v vseh napovedih vpisani med osmerico najboljših v svojih konferencah. Houston je s 118:110 ugnal Oklahomo, a sta zmagala tudi neposredna tekmeca v boju za končnico Dallas in Utah. Še slabše kaže Chicagu, ki kljub zmagi nad Milwaukeejem krepko zaostaja za Indiano in Detroitom.

Redni del sezone se bo končal 13. aprila.

Nedeljske tekme:
BROOKLYN - NEW ORLEANS 87:106
Klipatrick 15; Babbitt 21, Frazier 19 in 13 skokov.

CLEVELAND - CHARLOTTE 112:103
James 31 in 12 podaj, Smith 27, Love 25; Walker 29, Williams 22.

HOUSTON - OKLAHOMA CITY 118:110
Harden 41 in 9 podaj, Ariza 18; Durant 33, Westbrook 33, 13 podaj in 9 skokov.

MINNESOTA - DALLAS 78:88
Wiggins 30; Barea 21, Matthews 19.

LA CLIPPERS - WASHINGTON 114:109
Paul 27 in 12 podaj, Crawford 19, Redick 18; Gortat 21, Morris 18.

ORLANDO - MEMPHIS 119:107
Vučević 25 in 10 skokov, Fournier in Oladipo po 22; Barnes 24.

PHOENIX - UTAH 86:101
Teletović 24, Chandler 21 in 18 skokov; Hayward 22, Hood 18, Favors 17.

MILWAUKEE - CHICAGO 98:102
Antetokounmpo 34, Parker 24 in 11 skokov; Butler 25, Mirotić 19, Gasol 16.

NEW YORK - INDIANA 87:92
Vujačić 21 (za 2: 2/5, za 3: 5/10), 3 skoki in 3 podaje v 32 minutah, Afflalo 15; George 20, Stuckey 17.

GOLDEN STATE - PORTLAND 136:111
Curry 39 (za 3: 9/13), Green 22, 10 skokov in 10 podaj, Thompson 21; Lillard 38, McCollum 18.

LA LAKERS - BOSTON 100:107
Bryant 34, Randle 20 in 10 skokov; Thomas 26, Crowder 22, Turner 17.