Dončić in soigralci so na zadnjih dveh tekmah prikazali najslabši predstavi sezone. Foto: Reuters

Brooklyn je pred današnjim večerom izgubil tri zaporedne tekme. Z najvišjo zmago sezone ima znova 50-odstoten izkupiček (33-33). Netsi so izenačili najvišjo zmago v Barclays Centru, leta 2012 so se iz New Jerseyja preselili v Brooklyn. Dallas je izgubil sedem izmed zadnjih osmih tekem. V soboto je doživel najvišji poraz sezone na domačem parketu proti Memphisu (81:111), tokrat pa je bil še bolj nemočen.

Dončić z Dallasom nemočen proti Brooklynu

Grdo je izgledalo vse skupaj od začetka do konca. Vsekakor nismo igrali po načrtih, izgubili smo vse četrtine. To je bil večer poln razočaranj!

Rick Carlisle

Dallas zdržal do sredine prve četrtine
Mavericksi so držali priključek do sredine prve četrtine, ko je Dončić zadel za zadnje vodstvo na tekmi (13:15). Caris LeVert je nanizal šest zaporednih točk ob koncu prve četrtine, ki so jo Netsi dobili z 31:22.

Dončić s polovice prehitel sireno
Gostitelji so se razigrali v drugi četrtini in si priigrali že 24 točk prednosti (62:38). Dončić je zablestel v zadnjih desetih sekundah pred odmorom. Najprej je zadel trojko po značilnem koraku nazaj, nato pa je s sredine igrišča prehitel sireno in postavil izid polčasa (65:47).

Carroll in Kurucs zadela po pet trojk
DeMarre Carroll je bil neustavljiv (22 točk, 5/7 za tri), tudi Rodions Kurucs je bil petkrat natančen izza črte in po treh četrtinah je bilo srečanje odločeno (99:73).

Navijači noreli ob prvem košu Nowitzkega
Brooklyn ni prav nič popuščal, z delnim izidom 11:0 je povedel že s 110:73. Dončić je končal tekmo devet minut in pol pred koncem. Navijači so noreli od navdušenja, ko je veteran Dirk Nowitzki v desetem poskusu prvič zadel štiri minute pred zadnjim piskom sirene. Vsi gledalci so bili na nogah in zahtevali so met Nemca v vsakem napadu gostov, razveselil jih je še z enim košem po podaji Courtneyja Leeja. Na zadnjem obisku Barclays Centra je zgrešil kar enajst metov (2/13 iz igre), a vseeno prejel največji aplavz.

Dwyane Wade in Vince Carter sta spomnila na najboljše čase. Veterana sta bila najboljša strelca v American Airlines Areni. Foto: Reuters

"Točno tako tekmo smo potrebovali. Zdaj moramo nadgraditi to predstavo. Popolnoma jasno je bilo, da si ne smemo privoščiti še enega spodrsljaja. Čaka nas še veliko precej težjih tekem in samozavest je ključna," je bil zadovoljen DeAngelo Russell, ki je prispeval 13 točk in 11 podaj.

Veterana Wade in Carter blestela v Miamiju
Košarkarji Miamija so prvič v letošnji sezoni premagali Atlanto (114:113). Goran Dragić zaradi poškodbe mečne mišice ni igral drugo tekmo zapored. Hawksi so v tej sezoni zmagali le 22-krat, kar trikrat pa so bili boljši od Vročice in tudi tokrat so bili blizu.

Dwyane Wade je 14 izmed 23 točk prispeval v zadnji četrtini. Devet minut pred koncem so Hawksi vodili s 93:92, nato pa je Miami z delnim izidom 12:2 prevzel pobudo. Wade je nanizal osem točk in po trojki Josha Richardsona je Vročica povedla s 104:95 sredi zadnje četrtine.

Prvi nabor na lanskem naboru DeAndre Ayton je navdušil v končnici tekme proti vodilnemu Milwaukeeju. Foto: Reuters

42-letni Vince Carter (21 točk, 7/11 za tri) je z dvema trojkama približal Atlanto in Kent Bazemore je devet sekund pred koncem z dvema prostima metoma znižal na 114:113. Na semaforju je ostalo še devet sekund, gostitelji pa so mojstrsko uspeli skriti žogo in Hawksi sploh niso uspeli narediti osebne napake.

Sunsi šokirali vodilni Milwaukee
Phoenix, ki je prikovan na dno Zahoda, je pripravil pravo senzacijo. Sunsi so ugnali najboljšio ekipo Lige NBA Milwaukee s 114:105. Zadnjo četrtino so dobili z 38:23. Kelly Oubre je dosegel 27 točlk in 13 skokov, Devin Booker je dodal 22 točk, novinec DeAndre Ayton pa 19 točk in 12 skokov.

Izbranci nekdanjega slovenskega selektorja Igorja Kokoškova so v tednu dni na kolena spravili Miami, LA Lakerse (obe ekipi se borita za preboj v končnico) in Milwaukee, ki je doživel šele 16. poraz v letošnji sezoni.

LeBron James je igral v zadnjih osmih finalnih serijah Lige NBA in osvojil tri šampionske prstane. V prvi sezoni ni uspel preporoditi Lakersov, ki so v končnici zadnjič igrali aprila 2013, ko jih je San Antonio v uvodnem krogu izločil s 4:0 v zmagah. Kobe Bryant ni igral zaradi strgane ahilove tetive. Foto: Reuters

James lahko počasi že načrtuje predčasni dopust
Ko je LeBron James poleti prišel v Los Angeles si ni mislil, da bo že 10. aprila končal sezono. Lakersi so znova odpovedali na celi črti in prejeli žvižge številnih navijačev po porazu proti mestnim tekmecem Clippersom s 105:113.

Prvo četrtino so dobili s 34:26, potem pa je šlo vse skupaj le še navzdol. Zaradi poškodb so manjkali Lance Stepjenson, Brandon Ingram in Tysom Chandler, Kyle Kuzma pa si je zvil gleženj in odšepal s parket av zadnji četrtini. James je bil na parketu kar 42 minut, prispeval je 27 točk, 8 skokov in 6 podaj. Rajon Rondo je dosegel celo trojni dvojček (24 točk, 12 podaj in 10 skokov).

Clippersi imajo že sedem zmag več od Lakersov in zelo dobro jim kaže v boju za osmo mesto. Danilo Gallinari je dosegel 23 točk, Lou Williams pa je nekdanjim soigralcem nasul 21 točk.

"Imamo preveč poškodovanih igralcev. Mislim, da se bo Ingram vrnil v sredo proti Denverju. Zelo slabo kaže pri Kuzmi, ki ne more normalno hoditi zaradi zvitega gležnja. V drugem polčasu smo zgrešili številne odprte mete in tekma nam je ušla iz rok. Zdaj nam res kaže slabo, a seveda se ne bomo predali. Igralci so dobro plačani, da igrajo tekme in se borijo do konca," je pojasnil trener Lakersov Luke Walton, ki sedi na majavem stočku. Nekateri ameriški mediji so že poročali, da bo najkasneje po koncu sezone moral oditi.

Ponedeljkove tekme:
MIAMI - ATLANTA 114:113
Wade 23 (10/17 iz igre), Richardson 19, Winslow 18, Waiters 14, Olynyk 12, Adebayo 9, Jones Jr. 8, McGruder 7, Whiteside 4; Carter 21 (7/11 za tri), Bazemore 18, Dedmon 14 (5/6 iz igre), Young in Huerter po 13, Bembry 11, Adams 8, Poythress in Johnson po 6, Len 2.

BROOKLYN - DALLAS 127:88
Carroll 22 (5/7 za tri), Kurucs 19 (5/7 za tri), LeVert 18, Dinwiddie 16, Russell 13 in 11 podaj, Harris 11, Allen in Crabbe po 8, Hollis Jefferson 6, Davis 4, Napier 2; Powell 20 (5/6 za tri), Dončić 16 (6/16 iz igre, 3/7 za tri, prosti meti 1/4), 6 skokov in 1 podaja v 29 minutah, Brunson 10, Kleber 8, Hardaway, Burke in Lee po 7, Nowitzki (2/13 iz igre, 0/7 za tri), Finney Smith in Harris po 4, Jackson 1.

SAN ANTONIO - DENVER 104:103
DeRozan 24 (11/19 iz igre), Aldridge 22 in 9 skokov, Gay 14 in 9 skokov; Murray 25 (6/10 za tri), Jokić 22 (10/14 iz igre, 2/2 za tri), Beasley 15, Barton 12.

PHOENIX - MILWAUKEE 114:105
Oubre 27 in 13 skokov, Booker 22, Ayton 19 (8/13 ioz igre) in 12 skokov; Antetokounmpo 21 in 13 skokov, Brogdon 19, Bledsoe 15.

UTAH - NEW ORLEANS 112:115
Korver (5/11 za tri) in Crowder (4/7 za tri) po 20, Gobert 17 in 18 skokov, Mitchell in Favors po 16; Holiday 30 (12/21 iz igre, 4/7 za tri), Randle 28, Davis 15 in 11 skokov.

SACRAMENTO - NEW YORK 115:108
Hield 28, Barnes 22 in 10 skokov, Giles 17, Fox 16; Trier 29, Smith Jr. 18, Knox in Dotson po 11.

LA LAKERS - LA CLIPPERS 105:113
James 27 (9/19 iz igre), 8 skokov in 6 podaj v 42 minutah, Rondo 24 (10/18 iz igre), 12 podaj in 10 skokov, Hart 17, Kuzma 13; Gallinari 23 (9/15 iz igre), Williams 21, Harrell (11 skokov) in Gilgeous Alexander po 14, Beverley 13, 9 skokov in 5 ukradenih žog.