Pri nerazpoloženih gostiteljih je bil še najboljši Uroš Lučić z 11 točkami. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Budućnost popolnoma nadigrala Krko

Domači košarkarji so bili tokrat povsem nerazpoloženi in najbrž odigrali najslabše doslej v letošnji sezoni, po treh četrtinah so dosegli le 35 točk, v prvem polčasu pa ob 22-odstotnem metu dosegli zgolj pet košev iz igre. Gostje so to znali izkoristiti in že po prvi četrtini povedli s 23:7. Trojke so padale z vseh strani, že ob polčasu je gostujoča ekipa dosegla sedem trojk, od tega kar štiri Vladimir Mihailović. Po eni izmed njegovih trojk je prednost prvič znašala 20 točk v 17. minuti (16:36).

Tekma je bila takrat bolj ali manj odločena, Budućnost je imela v drugem polčasu le še lažji trening. Krkin met za tri točke je bil ob polčasu 0/3, na koncu 2/10. Gostitelji niti enkrat niso vodili. To je drugi zaporedni poraz krkašev v jadranski ligi.

Union Olimpija po petkovem evroligaškem porazu proti Panathinaikosu šele v ponedeljek ob 20.30 gostuje pri Igokei.

Nekdanji slovenski selektor Aleš Pipan je trenersko epizodo pri MZT Skopju začel z domačim porazom proti Crveni Zvezdi. Beograjčani so bili boljši s 75:60.