Novomeščani so s še eno bledo predstavo pokazali, zakaj so prikovani na dno razpredelnice in da se bodo le stežka rešili izpada. Če je še na začetku tretje četrtine kazalo, da se bo Krka po vodstvu z devetimi točkami izvlekla, je nadaljevanje pokazalo realno stanje.
Črnogorci so pritisnili v obrambi in Novomeščani so dobesedno razpadli. V napadu so bili popolnoma brez ideje, v obrambi pa so se gostje sprehajali do obroča. Ko jim je stekel še met, je bila Krka nebogljena. Mornar je naredil delni izid 28:8 in pred zadnjo četrtino vodil s 47:36. Črnogorci, ki so povedli za 16, so srečanje brez težav pripeljali do konca.

"Po taki tekmi je težko karkoli povedati. Ne razumem, kako se nam je spet zgodil tak padec v igri. V nekaj minutah smo se spravili v povsem kontra ritem, igrali smo čisto drugače kot smo se dogovorili. S tem smo sprostili njihove igralce, potem pa se nismo mogli več vrniti v igro," je poveal trener Krke Dejan Mihevc.

Mornar ima zdaj zmago več od Krke, ki je na zadnjem mestu izenačena z Zadrom. Črnogorci so od Novomeščanov boljši v medsebojnih tekmah, saj so zmagali tudi na prvem obračunu.