Union Olimpija - Galatasaray
Jaka Lakovič je z Galatasarayem osvojil prvo mesto v prvenstvu po rednem delu. V polfinalu pa imajo zdaj precej težav z Bešiktašem. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Erazem Lorbek
Erazem Lorbek je z Barco glavni favorit za naslov španskega prvaka. Glavni tekmec je seveda Real, pri katerem igra Mirza Begić. Foto: Reuters

"Rdeča armada", ki je prejšnji konec tedna na šokanten način klonila v finalu Evrolige, je upravičila vlogo favorita in zanesljivo brez poraza v finalni seriji proti Himkiju osvojila 19. naslov prvaka v samostojni Rusiji. Skupno je to za CSKA sicer že 43. naslov državnega prvaka. Himki, ki je letos osvojil Eurocup, je edini ruski klub, ki je kakor toliko držav korak z izjemno zasedbo CSKA-ja.

"Slovenski" klubi niso bili v ospredju
Tretje mesto je na koncu osvojila Lokomotiva, ki jo vodi slovenski selektor Božidar Maljković, četrti je bil Triumph, za peto mesto pa sta se pomerila peterburški Spartak in Unics. Uspešnejše je bilo tatarsko moštvo, za katerega pa Boštjan Nachbar ni igral. V vrsti Jureta Zdovca je Miha Zupan na teh dveh tekmah skupaj dosegel sedem točk. Primož Brezec se z Nižjim Novgorodom ni uvrstil v zaključne boje.

Na Hrvaškem, kjer je Sašo Ožbolt z Zagrebom neslavno končal sezono na skromnem petem mestu, se je Cibona že prebila v finale. Zagrebčani so odpravili Zadar, ki ga vodi Aleš Pipan. Bolj razburljivo je v drugem polfinalu, kjer je izid med Cedevito, ki igra brez poškodovanega Matjaža Smodiša, in presenečenjem letošnjega prvenstva Splitom poravnan.

Razburljiva polfinala v Turčiji
V Turčiji se prav tako merijo v polfinalu. Jaka Lakovič z Galatasarayem po treh tekmah zaostaja za Bešiktašem z 2:1 v zmagah. Kapetan slovenske reprezentance je dvakrat dosegel po šest točk, enkrat pa devet. Rezultat med Efesom, kjer si kruh služi Saša Vujačić, in Banvitom je trenutno 1:1. Vujačić je igral na eni tekmi in zbral šest točk. Gašper Vidmar je s Fenerjem izpadel v četrtfinalu.

V Španiji sta se favorizirana Real in Barcelona že prebila v polfinale. Oba sta potrebovala dve tekmi. Mirza Begić je k uspehu Madridčanov na prvi tekmi pristavil devet točk in sedem skokov. Na drugi je v statistiko vpisal le dve ujeti odbiti žogi. Erazem Lorbek kot kaže v zadnjem času ni v najboljši formi. Skupaj je na dveh tekmah prispeval deset točk, osem skokov in štiri podaje.

HRVAŠKA
Sašo Ožbolt
(Zagreb)
konec sezone
Matjaž Smodiš (Cedevita)
poškodovan
(2. tekma polfinala DP-ja: Split - Cedevita 82:79)
poškodovan
(1. tekma polfinala DP-ja: Cedevita - Split 87:84)

ni igral
(DP: 2. tekma za 5. mesto: Unics Kazan – Spartak Sankt Peterburg 73:62)
ni igral
(DP: 2. tekma za razvrstitev 5. mesto: Spartak Sankt Peterburg – Unics Kazan 75:81)
Miha Zupan (Spartak Sankt Peterburg)
20 minut, 2 točki (1/2 za dve, 0/3 za tri), 3 skoki
19 minut, 5 točk (2/7 za dve, 0/1 za tri), 7 skokov, 2 podaji
(DP: 1. tekma za 5. mesto: Spartak Sankt Peterburg – Unics Kazan 75:81)

ŠPANIJA
Mirza Begić
(Real Madrid)
10 minut, (0/1 za dve), 2 skoka
(2. tekma četrtfinala DP-ja: Cajasol – Real Madrid 55:82)
23 minut, 9 točk (3/4 za dve), 7 skokov
(1. tekma četrtfinala DP-ja: Real Madrid – Cajasol 82:68)
Erazem Lorbek (Barcelona)
19 minut, 4 točke (1/3 za dve, 0/2 za tri), 5 skokov, 1 podaja
(2. tekma četrtfinala DP-ja: Alicante – Barcelona 57:84)
16 minut, 6 točk (2/8 za dve), 3 skoki, 3 podaje
(1. tekma četrtfinala DP-ja: Barcelona – Alicante 73:43)
Samo Udrih (Valladolid)

TURČIJA
Jaka Lakovič
(Galatasaray)
27 minut, 9 točk (2/3 za dve, 1/7 za tri), 1 skok, 3 podaje
(3. tekma polfinala: Bešiktaš – Galatasaray 74:65)
20 minut, 6 točk (1/6 za tri), 1 skok, 2 podaji
(2. tekma polfinala DP-ja: Galatasaray – Bešiktaš 72:81)
21 minut, 6 točk (2/3 za tri), 2 skoka, 4 podaje
(1. tekma polfinala DP-ja: Galatasaray – Bešiktaš 75:74)
Gašper Vidmar (Fenerbahče)
Saša Vujačić (Anadolu Efes)
ni igral
(2. tekma polfinala: Banvit – Anadolu Efes 75:81)
10 minut, 6 točk (1/2 za dve, 1/2 za tri), 1 skok
(1. tekma polfinala DP-ja: Banvit - Anadolu Efes 68:66)