Luka Dončić se je izkazal tudi v Amway Centru. Foto: AP

Izbranci Steva Clifforda imajo dva poraza več od Miamija, naslednjih šest tekem pa bodo odigrali s tekmeci, ki že razmišljajo o dopustu sredi aprila. V uvodnih treh četrtinah so nadigrali odpisani Dallas in si nabrali 19 točk naskoka (92:73). Mavericksi so zadnjo četrtino dobili s 33:19, vendar do preobrata niso uspeli priti. To je že njihov deveti poraz na zadnjih desetih tekmah. Že 12-krat zapored so prejeli več kot 100 točk in slaba obramba je tudi glavni razlog, da se ne borijo več za mesta, ki vodijo v končnico.

Dirk Nowitzki je devet izmed 15 točk dosegel v zadnji četrtini in s tem izenačil rekord sezone. Tudi v Amway Centru je ob predstavitvi igralcev in tudi ob prvem prihodu na parket ob koncu prve četrtine prejel stoječe ovacije.

Terrence Ross je bil najboljši strelec gostiteljev z 22 točkami, zadel je šest trojk. Pod košem je bil neustavljiv Nikola Vučević z dvojnim dvojčkom (20 točk in 13 skokov).

Dončić držal priključek do sredine tretje četrtine
20-letni Dončić je s petimi točkami v zadnji minuti pred odmorom znižal prednost Orlanda na 62:47. Najboljšo igro so Mavericksi prikazali na začetku tretje četrtine, ko je Dončić nanizal šest točk in s košem iz težkega položaja z leve strani izsilil še osebno napako Aarona Gordona. Dallas se je uspel nevarno približati (69:63). Gostitelji so se po minuti odmora zbrali in končali tretjo četrtino z delnim izidom 7:0. Gostje so bili po 36 minutah (92:73) v izgubljenem položaju.

Orlando v zadnji četrtini razglašen

V zadnji četrtini se je razigral veteran Nowitzki in Rick Carlisle je štiri minute in pol pred koncem v igro znova poslal Dončića in Tima Hardawaya. Ljubljančan je s trojko z leve strani tri minute pred zadnjim piskom sirene znižal na 107:96. Minuto pred koncem je zadel še trojko po koraku nazaj za 111:104, v naslednjem napadu pa je Trey Burke znižal na pet točk zaostanka. Ross ni bil natančen in Dallas je imel priložnost za napeto končnico, vendar sta Dončić in Hardaway iz težkega položaja zgrešila meta za tri točke.

Goran Dragić je bil na parketu le 16 minut. Foto: AP

Clifford: Dallas nas je nadigral
"Zelo težko je nadomestiti 19 točk zaostanka na gostovanju. Pokopal nas je slab prvi polčas. V drugem delu smo zaigrali precej bolje, vendar smo vseskozi lovili zaostanek," je pojasnil trener Dallasa Rick Carlisle.

Tudi trener Orlanda Steve Clifford ni bil zadovoljen: "Dallas nas je nadigral. Na srečo so zgrešili nekaj odprtih metov. Če bi metali iz igre, tako kot to počnejo po navadi, bi danes izgubili."

11 točk Dragića ob vrnitvi na parket
Miami je dobil še četrto tekmo s Clevelandom v tej sezoni. Cavaliersi so doživeli že 16. zaporedni poraz v American Airlines Areni, kar je neverjeten negativni niz, saj so v preteklih štirih sezonah igrali v finalu Lige NBA.

Kar osem igralcev Vročice je preseglo 10 točk. Goran Dragić se je uspešno vrnil na parket, potem ko je tri tekme počival zaradi poškodbe mečne mišice. Začel je na klopi in vstopil štiri minute pred koncem uvodne četrtine. Devet točk je nanizal do odmora, v nadaljevanju pa ni več veliko igral. V 16 minutah je prispeval 11 točk.

Klay Thompson je zadel kar devet trojk v Oracle Areni. Foto: Reuters

Izbranci Erika Spoelstre so na osmem mestu Vzhoda z 31 zmagami in 34 porazi. Tudi naslednje štiri tekme bodo odigrali na domačem parketu. Toronto, Detroit, Milwaukee in Charlotte v naslednjem tednu prihajajo na Florido.

Bojevniki v prvem polčasu nadigrali Nuggetse
Na derbiju vodilnih ekip zahodne konference je Golden State ugnal Denver s 122:105. Prvaki imajo zdaj dve zmagi več od Nuggetsov v boju za prvo mesto.

Klay Thompson je 27 izmed 39 točk dosegel v prvem polčasu, ki so ga Bojevniki dobili s 67:50. Zadel je devet trojk iz enajstih poskusov, potem ko je izpustil torkov polom proti Vostonu (95:128) zaradi bolečin v desnem kolenu. Kevin Durant je dodal 26 točk, Stephen Curry pa 17.

Najboljši strelec lige James Harden je bil neustavljiv tudi proti Philadelphii. Foto: Reuters

Sedma zaporedna zmaga Houstona
Houston je s 107:91 premagal Phialdelphio in se veselil že sedme zaporedne zmage. Rocketsi so si odločilno prednost priigrali že v prvi četrtini, ki so jo dobili kar s 37:21. V Toyota Centru je znova blestel James Harden, ki je nasul 31 točk, dodal pa še deset skokov in 7 podaj. Pod košem je kraljeval Clint Capela z 18 točkami in 9 skoki, Eric Gordon je bil petkrat natančen izza črte.

Sixersom se zelo pozna, da je center Joel Embiid izpustil že osmo zaporedno tekmo zaradi poškodbe levega kolena. Na prvi medsebojni tekmi je z 32 točkami zrežiral zmago Philadelphie s 121:93.

Petkove tekme:
ORLANDO - DALLAS 111:106
Ross 22 (6/11 za tri), Vučević 20 (8/17 iz igre), 13 skokov in 6 podaj, Gordon 18, Isaac 14 in 9 skokov, Augustin 12, Fournier 10, Grant 6, Birch 5, Iwundu 4; Dončić 24 (9/20 iz igre, 3/8 za tri, prosti meti 3/5), 8 skokov in 5 podaj v 33 minutah, Brunson 18 (8/11 iz igre) in 9 podaj, Hardaway in Nowitzki po 15, Powell 13, Mejri 8, Finney Smith 5, Jackson in Lee po 3, Burke 2.

MIAMI - CLEVELAND 126:110
Richardson 20 (4/6 za tri), Adebayo 17, Winslow 16, Olynyk 15, McGruder 13, Wade 12, Dragić 11 (5/9 iz igre, 1/3 za tri), 1 skok in 1 podaja v 16 minutah, Whiteside 11 in 11 skokov, Jones Jr. 8, Waiters 3; Sexton 27 (11/17 iz igre, 3/5 za tri), Clarkson 21 (6/10 za tri), Love 19, Knight 15, Chriss in Stauskas po 8, Žižić 6, Osman 5, Nwaba 1.

CHARLOTTE - WASHINGTON 112:111
Williams 30 (7/10 za tri), Lamb 19 in 10 skokov, Walker 18; Portis 23 (10/16 iz igre, 3/4 za tri), Parker in Beal po 15.

CHICAGO - DETROIT 104:112
LaVine 24, Porter 23, Markkanen 18; Griffin 27 (10/19 iz igre), Jackson 21, Drummond 20 (9/15 iz igre) in 24 skokov.

HOUSTON - PHILADELPHIA 107:91
Harden 31 (11/22 iz igre, 3/11 za tri), 10 skokov in 7 podaj, Capela 18 in 9 skokov, Gordon 17 (5/9 za tri); Harris 22 (10/15 iz igre) in 9 skokov, Butler 19, Simmons 15, 10 podaj in 9 skokov.

MEMPHIS - UTAH 114:104
Conley 28 (11/18 iz igre) in 11 podaj, Valančiunas 27 (12/17 iz igre), Rabb 15; Mitchell 38 (12/24 iz igre, 5/9 za tri), Ingles 14, Korver 13.

NEW ORLEANS - TORONTO 104:127
Jackson 20, Randle 18, Diallo 16 in 12 skokov; Leonard 31 (14/20 iz igre), Siakam 19, Lin 14, Green (3/4 za tri) in Lowry (11 skokov in 12 podaj) po 13.

GOLDEN STATE - DENVER 122:105
Thompson 39 (13/22 iz igre, 9/11 za tri), Durant 26 (10/15 iz igre), Curry 17 (4/10 za tri), Cousins 13; Morris in Beasley po 17, Jokić 16.

LA CLIPPERS - OKLAHOMA CITY 118:110
Williams 40 (13/24 iz igre, 4/6 za tri), Gallinari 34 (10/19 iz igre), Zubac 14; Westbrook 32 (12/23 iz igre), 8 skokov in 7 podaj, Schröder in George po 15.