Luka Dončić je dosegel štiri točke več od svojega povprečja. Foto: Reuters
Hassan Whiteside je z devetimi blokadami postavil rekord sezone v ligi NBA. Foto: Reuters
Tyson Chandler je odlično odigral prvo tekmo v dresu Lakersov. Zbral je devet skokov, v ključnih trenutkih je priboril odbite žoge. Magic Johnson je naredil pravo potezo, saj je zelo okrepil obrambo. Foto: Reuters

Dallas je v Salt Lake Cityju zaostajal vso tekmo in klonil s 117:102. Miami brez Dragića (koleno) in Dwyana Wada (osebni razlogi) je s 95:88 odpravil San Antonio predvsem po zaslugi povratnika Hassana Whitesida, ki se je izkazal z 29 točkami, 20 skoki in 9 blokadami.

Utah je doma slavil prvič v sezoni, potem ko je imel s štirimi porazi najslabši uvod v sezezono od leta 1974. Donovan Mitchell se je vrnil po poškodbi gležnja in vknjižil 23 točk, 7 podaj in 5 skokov. Rudy Gobert je dodal 17 točk, 10 skokov in 4 blokade.

Mavericksi (3:8) so klonili sedmič v osmih tekmah. Izgubili so 25 žog, kar je vodilo do 31 točk nasprotnika. Dončić je v 35 minutah iz igre metal 7/14, od tega 3/4 za tri točke. Zadel je vseh sedem prostih metov. Imel je 6 skokov, 2 podaji in 5 izgubljenih žog. Slovenski najstnik v napadu ni imel pravega pomočnika, saj je drugi strelec Harrison Barnes prispeval deset točk manj.

Srečanje je bilo pravzaprav odločeno že v prvem polčasu. Dallas je prvo četrtino izgubil za 12, ob polčasu pa zaostajal že za 23 točk. Ricky Rubio je imel v prvem delu 9 podaj, tri več od celotnega moštva Mavericksov. Srečanje je končal z 10 točkami in 12 podajami.
"Po porazu je težko peti slavospeve enemu igralcu"
"Imamo veliko težav z izgubljenimi žogami in tega se zavedamo. Že v prvi četrtini smo jih izgubili sedem, čeprav smo vedeli, da bodo igrali odlično obrambo," je bil razočaran trener Dallasa Rick Carlisle. Dallas je 28. od 30 ekip v ligi po prejetih točkah v prvi četrtini. Tokrat jih je dobil 30. "Včeraj smo dokazali, da lahko bolje vstopimo v tekmo. Tokrat ni bilo tako. Vsaka tekma na Zahodu je težka, preprosto moramo biti boljši. Naslednja dva dneva bomo poskušali odpraviti pomankljivosti in se dobro pripraviti za soboto," je dejal Carlisle. Carlisle o Luki Dončiću: "Težko je peti slavospeve enemu igralcu, ko si poražen. Je odličen igralec, zato smo ga vzeli na naboru. Z njim bomo delali, da bo postal še boljši."
Miami po štirih letih le premagal San Antonio
Miami je premagal San Antonio prvič v štirih letih. Whiteside se je spogledoval s trojnim dvojčkom, a se je na koncu števec blokad ustavil pri devet (rekord sezone v Ligi NBA), čeprav so bili mnogi v Miamiju prepričani, da jih je zbral deset. "Naj še enkrat pogledajo tekmo in pregledajo statistiko," je odločen Whiteside.
"Lepo bi bilo, če bi dosegel trojni dvojček, a kontekst njegove zmagovite igre nima nič opraviti s statistiko. Ko vstopi v igro s tako intenzivnostjo, tekmovalnostjo in obrambno požrtvovalnostjo, smo povsem drugo moštvo," je svojega centra pohvalil trener Erik Spolestra.
Wayne Ellington je vknjižil 20 točk, Justise Winslow jih je dodal 16. San Antonio je iz igre metal le 33-odstotno, najslabše v rednem delu v zadnjih desetih letih. Še slabši je bil odstotek pri metu za dve točki, ki je bil 29-odstoten. Prvi strelec Spursov, ki so v zadnji četrtini zaostajali tudi za 19, je bil Patty Mills z 20 točkami, točko manj je prispeval Davis Bertans.

Gogijeve taževa s kolenom
Dragić je izpustil drugo od zadnjih treh tekem. Kot poroča Miami Herald, je Dragić opravil pregled z magnetno resonanco, a na srečo izid ni pokazal kakšne hujše poškodbe. "Nisem bil pravi. Imel sem tak čuden občutek, ni bolelo, ampak zaradi otekline kolena nisem mogel iztegniti in ne upogniti," je dejal Dragić, ki je v ponedeljek igral pri zmagi Miamija v Detroitu, nato pa so se pojavile težave, zaradi katerih so se v Miamiju odločili, da bo izpustil obračun s San Antoniom.

Ameriški mediji se ukvarjajo tudi z napadalnim slogom, ki krasi Dragićevo igro, in (ne)sojenjem. Od začetka sezone je zbral že 101 prodor, a so mu sodniki piskali zgolj eno osebno napako. Po mnenju poročevalca Miami Heralda naj bi bila to posledica tega, da se kar 39,6 odstotka njegovih prodorov konča z asistenco, kar je tretji najvišji odstotek med 23 igralci z vsaj dvanajstimi prodori na tekmo. "Nad sojenjem nimam nadzora. Še naprej bom delal tisto, kar delam," je dejal Dragić.

Sredine tekme:
UTAH
- DALLAS 117:102
Mitchell 23, Burks 18, Gobert 17, 10 skokov, Rubio 10, 12 podaj; Dončić 24 (met 7/14, za tri 3/4), 6 skokov in 2 podaji v 35 minutah, Barnes 14, Matthews 13, Jordan, Barea, Brunson po 11.

MIAMI - SAN ANTONIO 95:88
Whiteside 29, 20 skokov, 9 blokad, Ellington 20, Dragić ni igral; Mills 20, Bertans 19, DeRozan 18.

CLEVELAND - OKLAHOMA CITY 86:95
Sexton 15, Smith 13; Schröder 28, George 18, Grant 12.
ORLANDO - DETROIT 96:103
Fournier 27, Augustin 16, Gordon 15; Drummond 23, 19 skokov, Griffin 20.

ATLANTA - NEW YORK 107:112