Realov Sergio Llull je bil razglašen za igralca tekme. Foto: EPA
Paulius Jankunas
Paulius Jankunas je Moskovčanom nasul 30 točk. Foto: EPA
Real razbil oslabljeno Barcelono

Katalonci so nastopili močno oslabljeni, saj so manjkali poškodovani Victor Claver, Justin Doellman, Shane Lawal, Juan Carlos Navarro in Pau Ribas.

Izjemen večer za goste je napovedal Luka Dončić, ki je začel v prvi peterki in zadel uvodno trojko (3:0) na tekmi. Real v nadaljevanju vodstva ni več spustil iz rok. Prednost Madridčanov je tako rekoč do konca naraščala.

Real metal trojke 14/28
Izjemno razpoloženi gostje so zadevali z vseh položajev. Ob polčasu je semafor kazal že 54:31. Najvišjo prednost si je Real priigral v 38. minuti ob izidu 96:52. Madridčani so zadeli 14 trojk iz 28 poskusov, Barcelona 5/20.

Dončić je tekmo končal z osmimi točkami v 15 minutah ob metu iz igre 3/4. Prvi strelec gostov je bil Sergio Llull z 20 točkami, medtem ko je pri domačih Tyrese Rice prispeval 23 točk.

Printezis odločil grški derbi
Grški derbi med Panathinaikosom in Olympiacosom je z 79:77 pripadel zadnjemu. Mož odločitve je bil Georgios Printezis, ki je tri sekunde pred koncem dosegel koš in prosti met.

Žalgiris nudil dober odpor CSKA-ju
V prvi tekmi dneva pa je CSKA upravičil vlogo favoritov in s 95:86 porazil Žalgiris, ki je sicer nudil dober odpor. Žalgiris se je pogumno zoperstavil aktualnim evropskim prvakom. Varovanci slovenskega znanca Šarunasa Jasikevičiusa so dobro začeli in tudi v nadaljevanju večino časa vodili, največ za devet točk (61:52) v 26. minuti.

A Moskovčani so nato pričakovano nekoliko stisnili v obrambi in začeli zmanjševati zaostanek za gosti. V 32. minuti je Aaron Jackson s trojko izenačil na 72:72. Žalgiris je še držal korak do 74:74, nato pa jim je kljub odličnemu Pauliusu Jankunasu, ki je dosegel 30 točk, pošla sapa. CSKA je v končnici uveljavil kakovostno premoč in se veselil sedme zmage v letošnji sezoni. Pri domačih je bil s 25 točkami najučinkovitejši Miloš Teodosić.

EVROLIGA (M)

8. KROG

CSKA MOSKVA - ŽALGIRIS
95:86 (19:21, 21:20, 27:28, 28:17)
Teodosić 25, Jackson 19, Higgins 15; Jankunas 30, Pangos 14, Milaknis 11.

GALATASARAY - DARÜŠAFAKA
85:81 (17:21, 20:27, 28:17, 20:26)
Pleiss 22, Preldžić 17, Micov 16; Clyburn 20, Anderson 15, Wilbekin 14.

PANATHINAIKOS - OLYMPIACOS
77:79 (23:23, 16:24, 24:14, 14:18)
Calathes 16, Rivers in Singleton 14; Spanoulis 22, Printezis 16, Hackett 11.

BARCELONA - REAL MADRID
63:102 (17:29, 14:25, 15:21, 17:27)
Rice 23, Dorsey 10; Llull 20, Carroll 19, Randolph 18, Dončić 8 (3/4) v 15 minutah.