New York je s 103:65 razbil Washington, potem ko je že ob polčasu vodil za 21 točk. Jan Vesely (levo), nekdanji igralec Geoplina Slovana, je za goste igral 20 minut, vendar ni dosegel nobene točke (met iz igre 0/4). Foto: Reuters
DeMar De Rozan
Toronto je po štirih zaporednih porazih presenetil Boston in zmagal s 84:79. DeMar DeRozan (levo) je dosegel 22 točk. Foto: Reuters
Andrew Bynum
Lakersi so na četrti tekmi zapored igrali brez poškodovanega Kobeja Bryanta, vseeno pa so brez najboljšega strelca tretjič zmagali. Od Denverja so bili boljši s 103:97. Andrew Bynum se je izkazal s 30 točkami. Rezervist Matt Barnes je s 24 točkami postavil svoj rekord sezone. Foto: EPA

Sredi zadnje četrtine se je zdelo, da je vse odločeno, saj so gostje, ki se borijo za "preživetje" (na zahodu so na 9. mestu), vodili z 81:97. Toda Houston je zadel v naslednjih osmih napadih, uspešen je bil tudi Dragić pri metu za tri točke. Minuto in 52 pred koncem je zaostanek znašal le še pet točk (100:105), vendar je nato Houston zapravil dva napada, da bi se še bolj približal.

"Grd poraz, po katerem ne morem spati. Zdaj moramo dobiti obe tekmi proti Denverju," je po Twitterju sporočil Dragić. Houston bo proti Denverju igral v nedeljo v gosteh in naslednji dan še doma.

Dvojni dvojček poljskega centra
Poljaku Marcinu Gortatu je z 20 točkami in 15 skoki uspel dvojni dvojček, veteran Steve Nash pa je po ničelnem učinku v prvem polčasu zablestel v tretji četrtini, ko je dosegel 10 od svojih 18 točk. Phoenix je ta del igre dobil z izidom 30:14. Na zadnjih dveh tekmah je imel Houston veliko težav v tretji četrtini - njegov met iz igre je bil le 23,8-odstoten - 10/42.

Dragić zadel vseh 11 prostih metov
Dragić, ki ga je med letoma 2008 in 2011 pri Phoenixu Steve Nash ogromno naučil, je bil zelo motiviran, da nadaljuje niz odličnih iger. Na parketu je bil skoraj 36 minut, največ od vseh košarkarjev na tekmi. Iz igre je metal 5/9, zadel pa je vseh 11 prostih metov. V zadnji četrtini se je po njegovi trojki Houston približal na 96:103. Poleg 22 točk je imel še sedem podaj, vendar štiri izgubljene žoge.

Scola: Kemija ni bila prava
Houston je turnejo končal s štirimi zaporednimi zmagami, toda ob vrnitvi v Houston je zdaj doživel drugi zaporedni poraz in ogrozil svoj nastop v končnici, kar je poslabšalo ozračje v garderobi: "Nič več ne igramo trdo, kemija ni prava, bilo je nekaj napačnih odločitev. Ne igramo več tako tekoče, kot smo," je povedal Luis Scola, z 21 točkami drugi strelec Raket.

Bucksi niso imeli večjih težav z Detroitom
Milwaaukee, ki na 9. mestu Vzhodne konference še upa na preboj v končnico, je s 113:97 premagal Detroit. Drugi polčas je začel z nizom 28:13, razpoložen pa je bil zlasti Drew Gooden, ki je bil s 26 točkami in osmimi podajami najboljši mož na parketu. Beno Udrih je v 17 minutah dosegel dve točki, imel pa je še štiri skoke, dve podaji in tri ukradene žoge.

Liga NBA, tekme 13. aprila:
HOUSTON - PHOENIX 105:112
Dragić 22 točk (iz igre 5/9, prosti meti 11/11) in 7 podaj v 36 minutah, Scola 21, Camby 14 točk in 18 skokov; Gortat 20 točk in 15 skokov, Nash 18 točk in 10 podaj.

DETROIT - MILWAUKEE 97:113
Knight 25, Gordon 24; Gooden 26 ... Udrih 2 točki (1/5), 4 skoki, 2 podaji in 3 ukradene žoge v 17 minutah.

TORONTO - BOSTON 84:79
DeRozan 22, Kleiza 17; Pierce 18, Bradley 15.

PHILADELPHIA - NEW JERSEY 89:95