Zoran Dragić gre po poteh starejšega brata Gorana, ki blesti v dresu Phoenixa. Foto: EPA

V 25 minutah na parketu je Dragić dodal še po tri skoke in podaje ter tekmecem ukradel štiri žoge, skupno je tekmo končal s količnikom 30, kar je največ med vsemi košarkarji v tem krogu Evrolige.

Gostitelji so pred 5.900 gledalci začeli sanjsko. Povedli so s 17:1 in 24:3, Dragić je prispeval 10 točk. Po prvi četrtini je bilo 29:11. Turki se niso predali, v drugi četrtini so zaigrali precej bolje in do polčasa znižali prednost Unicaje na osem točk (42:34).

Sredi zadnje četrtine je Zoran Planinić s trojko znižal na 71:67. V ključnih trenutkih je na sceno stopil Dragić. Najprej je zadel trojko, potem pa je ukradel žogo in polagal za 76:67 ob velikem navdušenju na tribunah.

9. krog, skupina E:
UNICAJA MALAGA - ANADOLU EFES
83:75 (29:11, 13:23, 21:18, 20:23)
Dragić 24 (4/6 za dve, 4/6 za tri), 3 skoki, 3 podaje in 4 ukradene žoge v 25 minutah, Granger 16; Vasileiadis 15.

PANATHINAIKOS - LABORAL VITORIA
61:68 (18:18, 9:10, 17:27, 17:13)
Diamantidis 15; Nocioni 16, Pleiss 12.

Odigrano v četrtek:
OLYMPIACOS - EMPORIO ARMANI MILANO
86:88 (29:23, 18:27, 16:15, 23:23)
Perperoglou 22, Printezis 16, Begića ni bilo v ekipi; Langford 20, Lawal 13.

BARCELONA - FENERBAHČE
93:73 (18:19, 27:19, 19:10, 29:25)
Tomić 19, Nachbar 13 (2/2 za dve, 3/3 za tri), 1 skok v 19 minutah, Pullen in Navarro po 12 ... Lorbek 6 (0/1 za dve, 2/4 za tri), 2 skoka v 12 minutah; Bjelica 15 in 10 skokov.