Jairus Hamilton je bil najbolj razigran košarkar Krke. Foto: KK Krka/Drago Perko

Novomeščani, ki so zadnjo tekmo državnega prvenstva izgubili, so se po uvrstitvi v finale pokala uspešno vrnili na parket Lige Nova KBM in v generalki pred zelo pomembnim srečanjem v Ligi ABA, ko bodo v nedeljo gostili Mego, vpisali zanesljivo zmago, 16. v tem tekmovanju. Še tretjič v sezoni so na kolena spravili Podčetrtek.

V uvodni četrtini so gostje držali korak s tekmeci. V drugi, potem ko je Jure Pelko zadel izza črte za 32:33, zadnjič povedli, potem pa je Krka do odmora naredila delni izid 19:4 in si priigrala dvomestno razliko, ki ni bila več ogrožena. V 22. minuti je prednost prvič narasla na 20, potem ko so do konca tretje četrtine Podčetrtčani malce znižali zaostanek, pa se je v zadnji ta še povišal, končnih 25 točk pa je bila tudi najvišja razlika na dvoboju.

Krka je skok dobila z 41:32, zbrala pa je 13 podaj več od nasprotnika (25:12). Jairus Hamilton je bil s 16 točkami prvi strelec domače zasedbe, 13 pa jih je dodal Darko Planinić. Na drugi strani jih je 19 dal Pelko. Vseh 12 varovancev Gašperja Okorna se je vpisalo med strelce. S klopi so domači košarkarji dali kar 42 točk več od gostujočih.