Alen Omić je bil s 24 točkami najboljši strelec tekme. Foto: Vladimir Nikolič
Zmago Sagadin
Zmago Sagadin (levo) je že pred tekmo opozarjal, da so lahko Švedi nevarni. Foto: Vladimir Nikolič

Varovanci Zmaga Sagadina so se 49 sekund pred koncem po trojki Marcusa Erikssona znašli v zaostanku s 65:69, a sta nato Klemen Prepelič z uspešnim metom izza črte (njegovo edino trojko na tekmi) in Marko Pajić z zadetim košem 11 sekund pred zadnjo sireno poskrbela za preobrat. Ko je po minuti odmora Eriksson ob sireni zgrešil met za dve točki, so slovenski košarkarji in 1.700 gledalcev v Komunalnem centru lahko začeli slaviti.
V drugi četrtini Švedi vodili za pet
Tudi predtem si ne Slovenci ne Švedi niso priigrali večjega naskoka. Po prvem polčasu so vodili gostitelji evropskega prvenstva z 38:35. Prvič so povedli pri izidu 7:4, prva četrtina pa se je končala z izidom 18:18. V drugi četrtini je še največ vodila Švedska s +5. Sagadin je že pred tekmo opozarjal, da imajo Skandinavci v svojih vrstah dobre posameznike, ki bodo še toliko bolj nevarni, ker nimajo česa izgubiti. Najboljši strelec pri Sloveniji, ki si je že zagotovila igranje v drugem delu EP-ja, je bil s 24 točkami Alen Omić.
Srečanje v Domžalah se je začelo s polurno zamudo, ker so se prejšnje tekme nekoliko zavlekle. Na prvi petkovi tekmi skupine D je Italija z 89:82 premagala Litvo in dosegla prvo zmago. V četrtek je bila namreč od nje z 81:68 boljša Slovenija, Švedska pa je proti Litvi izgubila z 71:80.