Ključ do zmage je bila premoč pod obročema, kjer so Primož Brezec in soigralci kar s 30:16 dobili skok. Foto: MMC RTV SLO
Erazem Lorbek
Erazem Lorbek je najboljši slovenski igralec na dosedanjih pripravljalnih tekmah. Foto: EPA
Goran Dragič
Goran Dragič je tik pred koncem 1. polčasa pod hrvaškim košem grdo padel, pri čemer je dobil udarec v vrat. V nadaljevanju ni več stopil na parket, vendar poškodba ni hujše narave, tako da bo nadaljeval s pripravami. Foto: MMC RTV SLO

Slovenci so pred 3.000 gledalci v novi dvorani Žatika, kjer je bilo slovenskih navijačev vsaj polovica, kmalu vzeli vajeti igre v svoje roke. S tremi trojkami Sama Udriha, Jurice Golemca in Gorana Dragiča so v 9 minuti ušli na 25:17. Prednost je sredi druge četrtine po košu Uroša Slokarja narasla na 43:30, kar je bil sploh najvišji naskok na tekmi.

Odločilni točki prispeval Golemac
Ko je na začetku 2. polčasa Roko-Leni Ukić izenačil na 46:46, je kazalo, da se bo tehtnica nagnila na domačo stran, a je nato s 5 zaporednimi točkami odgovoril starejši od bratov Udrih. Varovanci Jureta Zdovca so prednost držali vse do 50 sekund pred koncem, ko je s prostima metoma izenačil Ukić. V naslednjem napadu je odgovornost prevzel Golemac, ki je izsilil prosta meta in ju nato tudi zadel. Hrvaška je zapravila zadnji napad (Ukić), nato pa je v protinapadu Boštjan Nachbar z zabijanjem postavil izid tekme in poskrbel, da je s tribun odmevalo "Kdor ne skače ni Sloven'c" ... Reprezentanci se bosta v nedeljo (21.15) pomerili še v Pazinu.

Zdovc: Vsaka zmaga je sladka
"Najprej bi se rad zahvalim navijačem in publiki za krasno podporo in vzdušje. Vsaka zmaga je sladka, pa čeprav smo oboji šele na sredi priprav. V nedeljo bo zagotovo povsem nova tekma, saj se bodo želeli Hrvati maščevati za poraz. Visoko število zgrešenih metov ni zaskrbljujoče, saj temu elementu igre do zdaj še nismo posvečali prave pozornosti. Je pa dobrodošla takšna napeta končnica, saj se je pokazal karakter določenih igralcev, hkrati pa se je treba zavedati, da je evropska košarka sila izenačena in da bo takih tekem na prvenstvu verjetno kar veliko," je po srečanju dejal Zdovc.