Na tekmi Hrvaške in Poljske, čeprav je sprva kazalo drugače, je na koncu odločala vsaka žoga. Foto: EPA
Na tekmi Italija - Finska polna Bonifika

V dvorani Zlatorog so Španci sicer vseskozi vodili, a jim Čehi dolgo niso dovolili, da bi zadihali povsem svobodno. V prvem polčasu so se po zaostanku enajstih točk približali le na minus dva (20:18), toda evropski prvaki so jim nato spet ušli. Podobno je bilo na začetku drugega dela.

Češka je ob glasnem spodbujanju velikega števila svojih navijačev prišla na pet točk zaostanka, nato pa je španski stroj prestavil v najvišjo prestavo. V zadnji četrtini je bila na parketu le ena ekipa. Čehi so dosegli le dve točki, še eno manj kot v sredo Hrvati, kar je najslabši dosežek v zgodovini evropskih prvenstev. Končni izid je bil 60:39. Prvi strelec tekme je bil Rudy Fernandez s 15 točkami. Pri Čehih je bil s 7 točkami in 14 skoki najučinkovitejši Jan Vesely.

Po evforičnem začetku Hrvaška skorajda zapravila zmago
Hrvaška je proti Poljski vknjižila drugo zmago v Celju (74:70). Južni sosedje so evforično začeli in po osmih minutah vodili že za 20 točk (24:4). Hrvaški met za tri točke je bil izjemen, 6/9 v drugi četrtini, ob polčasu 7/13, v drugem polčasu se je nekoliko ustavil (9/23). Poljska se je že do odmora nevarno približala na devet točk (41:32), v zadnji četrtini pa po košu Krzysztofa Szubarge imela le točko zaostanka (66:65). Hrvaška je v prvih osmih minutah zadnje četrtine dosegla le štiri točke, nato pa je vajeti igre v svoje roke vzel Roko Ukić, ki je do konca tekme dosegel štiri točke, po dve sta prispevala še Damir Markota in Bojan Bogdanović. Zadnji je bil s 23 točkami tudi prvi strelec tekme. Poljaki so v zaključku preveč nespametno zaključevali napade s poskusi za tri točke.

Italijani prepričljivo še prek Finske
Italijani so Fincem po izgubljeni prvi četrtini (14:17) prizadejali prvi poraz v Kopru, sami pa so še naprej neporaženi (62:44). Finci so imeli strelske vaje pri metu za tri točke (3/26, zgrešili so zadnjih 20 metov), hkrati pa izgubili še skok (47:36). Luigi Datome je dosegel 10, Alessandro Gentile in Andrea Cinciarini pa po devet točk. Pri Fincih sta bila najbolj razpoložena znanca slovenskih parketov Sasu Salin in Teemu Rannikko s po osmimi točkami.

Grki nadaljujejo zmagoviti pohod proti Stožicam
Grčija v Kopru nadaljuje zmagoviti pohod proti Stožicam, potem ko je na kolena za tretjo zmago zapored spravila še Turčijo (84:61). Grčija je nasprotnika zlomila v tretji četrtini, ki jo je dobila s 23:14 in pobegnila na 15 točk prednosti (64:49). Varovanci sicer jeznega Boše Tanjevića se nato niso več resneje približali. Vodstvo je slabe tri minute pred koncem preseglo 20 točk (79:58). Turški navijači so že nekaj minut pred koncem začeli zapuščati Bonifiko. Grčija je sijajno metala za tri točke (10/15), pod košem je prevladoval Ioaniss Bourousis z 21 točkami.

Švedi pometli z Rusi
V Bonifiki je v prvem obračunu dneva Švedska proti Rusiji vodila praktično vso tekmo in ji prizadejala že tretji poraz na prvenstvu (81:62). Švedi so dobili vse četrtine, to je bila njihova prva zmaga v Kopru. Na koncu je bilo prepričljivih 81:62. 25 točk je dosegel Jeffery Taylor, 22 in 13 točk pa Jonas Jerebko. Za poražence, ki nimajo več možnosti za drugi del, je Aleksej Šved dosegel 15 točk.