Goran Dragić je bil izbran za najkoristnejšega igralca turnirja v Kopru, na katerem je Slovenija osvojila prvo mesto. Foto: Aleš Fevžer
Gašper Vidmar
Gašper Vidmar je že v prvi četrtini poskrbel za potezo tekme, ko je zabil z eno roko. Foto: Aleš Fevžer
Marco Belinelli
Pri Italiji je bil z 18 točkami najučinkovitejši Marco Belinelli. Foto: Aleš Fevžer
Pietro Aradori
Obraz Pietra Aradorija po soočenju z Gašperjem Vidmarjem. Foto: Aleš Fevžer
V Kopru predstavili medalje za EuroBasket
Pomagajte košarkarju Urbanu Gorjancu!
Kako je Koper pripravljen na EuroBasket?

Slovenci so na enajsti pripravljalni tekmi še desetič zmagali. Azzurri so dobili prvo četrtino s 23:19, nato pa je sledil izjemen drugi del Slovencev, ki so z nizom trojk preobrnili izid in na odmor odšli s +15 (51:36).

Italijani so se v nadaljevanju povsem približali (57:55), na kar je Slovenija odgovorila z delnim izidom 12:0 (69:55), po katerem gostje niso več resno ogrozili slovenske zmage.

Varovanci Božidarja Maljkovića so zadeli kar 12 trojk iz 25 poskusov, medtem ko Italijani le osem iz 22. Najboljša strelca tekme sta bila Goran Dragić in Boštjan Nachbar s po 19 točkami.

Odpadli Lapornik, Morina in Prepelič
Po tekmi je selektor Maljković pričakovano sporočil, da so iz reprezentance za EuroBasket izpadli Luka Lapornik, Gezim Morina in Klemen Prepelič.

31. avgusta s Francozi
Slovenija bo zadnjo pripravljalno tekmo pred EuroBasketom, ki se začne 4. septembra, odigrala 31. avgusta v Stožicah proti Francozom.

Italija na prvi odmor s +4
Slovenija je tekmo začela v postavi G. Dragić, Joksimović, Blažič, Balažič in Vidmar. S trojko G. Dragića je Slovenija povedla 5:2. Italija je odgovorila z delnim izidom 7:2. Za novo izenačenje na 13:13 je poskrbel G. Dragić. Slednji je v 8. minuti odlično podal Vidmarju, ki je atraktivno zabil z eno roko, nato pa zadel še prosti met za znižanje izida na 17:18. Po izenačenju na 19 je Italija dosegla štiri točke zapored za vodstvo s 23:19 po prvi četrtini.

Sanjska slovenska druga četrtina - 32:13
Slovenija je odlično začela drugo četrtino in v dobrih treh minutah preobrnila izid. Nachbar je v prodoru zadel za 29:27, nato pa dodal še prosti met za +3 (30:27). V naslednjem napadu je trojko zadel še Lorbek, malo pozneje pa tudi Lakovič, tako da je semafor v 15. minuti kazal 36:27. Slovenija ni popuščala in po novem košu Nachbarja je prednost v 18. minuti narasla na dvoštevilčnih +11 (40:29). Ko so trojke zapored dodali še Murić, Balažič in G. Dragić, je prednost tik pred odmorom narasla na 51:36. G. Dragić je bil z 12 točkami najuspešnejši strelec prvega polčasa, v katerem je Slovenija zadela šest trojk iz 11 poskusov. Italijani so bili razbiti.

Italija skoraj ujela zaspane Slovence
Slovenijo je visoko vodstvo očitno uspavalo, saj se je Italija po nizu košev (izid 14:4) v 25. minuti približala na -7 (57:50). Ko je nato zadel še Diener, je semafor kazal 57:52, po košu in zadetem prostem metu Cusina pa le še 57:55. Na slovensko srečo je nato trojko zadel Nachbar (60:55), Vidmar pa je položil za +7 (62:55). Po zaporednih trojkah Murića za 69:55 se je spet dihalo lažje. Slovenija je pred zadnjo četrtino vodila s 74:60.

Slovenci ubranili prednost
Slovenci v zadnjem delu niso popuščali. Po koših Murića in Vidmarja je semafor v 34. minuti kazal +17 (80:63). Toda Italijani še niso vrgli puške v koruzo. Hitro so naredili delni izid 10:0, na kar je s trojko štiri minute pred koncem odgovoril Nachbar (83:73). Dravograjčan je nato dodal še eno za 86:75. A Italija je grizla in se po koših Belinellija v zadnji minuti približala na 89:84, vendar sta Dragić in Lakovič ohranila mirno roko pri prostih metih.

Maljković: Predigra in potrditev dobrega dela v pripravah
"Ko smo igrali dobro obrambo, so imeli Italijani veliko težav zadeti naš koš, ko pa smo le malce popustili in si mislili bo že, so gostje pokazali, da so kakovostna in izkušena ekipa, ki zna poiskati prostega igralca. Želim, da bi to dobro obrambo držali vseh štirideset minut, a kot sem že večkrat povedal, sta to le predigra in potrditev dobrega dela v pripravah. Septembra se bo začelo pravo tekmovanje in tedaj bomo vsi štartali z ničle," je po tekmi dejal selektor Maljković.