Pau Gasol, najboljši strelec prvenstva, je bil tudi tokrat najučinkovitejši. Dosegel je 27 točk. Foto: EPA
Giannis Antetokounmpo
20-letni Giannis Antetokounmpo je bil prvo ime grške reprezentance. Uspel mu je dvojni dvojček - 12 točk in 17 skokov. Foto: EPA
Tony Parker
Tony Parker (18) je z devetimi zaporednimi točkami ob koncu prvega polčasa popeljal Francijo v vodstvo, ki ga ni več izpustila iz rok. Foto: EPA

Španija je Grkom prizadejala prvi, a usodni poraz na turnirju. V pričakovano trdi in izenačeni tekmi so Španci dobili prvi polčas z 39:32. Grčija je nato ujela in na začetku zadnje četrtine tudi prehitela Španijo (56:57).

Grki pretili do konca
Temu je sledil španski niz 6:0, po katerem Iberci vodstva niso več izpustili iz rok. V dramatični zadnji minuti so se Grki po trojkah Nicka Calathesa in Kostasa Sloukasa približali na 72:71. Pau Gasol je tri sekunde pred koncem zadel enega od dveh prostih metov, nato pa je Giannis Antetokounmpo zgrešil trojko s polovice igrišča.

Latvijci imeli moči le za en polčas boja s Francozi
Latvijci so se pogumno zoperstavili favoriziranim domačinom in ob koncu prve četrtine povedli s 23:15. Francija je v nadaljevanju počasi postavljala stvari na svoje mesto. Ob koncu prvega dela je Tony Parker nanizal devet točk zapored za vodstvo s 40:38. Francozi so v drugem delu zaigrali v višji postavi, Latvijcem so pošle moči, tako da je semafor hitro kazal dvoštevilčno prednost. Domačini, ki so v 34. minuti ušli na 64:47, so tekmo mirno pripeljali do konca.