Težko je po takšni tekmi, potem ko smo bili tako blizu Grčije. To je preprosto tako kakovostna ekipa, da so nadzirali tekmo tudi takrat, ko smo prišli zelo blizu. To je najboljša ekipa, proti kateri sem kadar koli igral.

Jaka Blažič
Slovenska reprezentanca
Slovenska reprezentanca je izgubila skok s 33:23. Foto: EPA
Jure Zdovc
Jure Zdovc je bil ponosen na svoje varovance, pohvalil je tudi navijače. Foto: EPA
Z. Dragić po porazu z Grčijo
Grki pretrd oreh za Slovence

Grki so v prvem polčasu vodili že za 17 točk, blestel je predvsem Vasilis Spanulis (19 točk), ki je razigraval svoje igralce in za nameček tudi pridno polnil slovenski koš. Toda varovanci Jureta Zdovca so se v nadaljevanju vrnili v igro in se nasprotniku približali na vsega dve točki, a so Grki hitro spet našli pravi ritem in znova ušli na varno razliko, ki so jo ohranili do konca.

Grki so dobili skok s 33:23, še posebej so bili učinkoviti v prvem polčasu, kjer so dobili 19 skokov proti osmim slovenskim. Najučinkovitejši igralec tekme je bil Jaka Blažič, ki je zbral kar 27 točk (met iz igre 9/12, za tri 4/5, prosti meti 5/6), 22 jih je dodal še Zoran Dragić, ki je na parketu prebil 37 minut. V grški reprezentanci je bil najučinkovitejši Spanulis (19 točk), sledila sta mu Jorgos Printezis (16) in Nick Kalates (12).

1. četrtina (23:17): Po minuti odmora zaigrali zbrano
Grki so srečanje začeli odlično, z delnim izidom 6:0 so hitro smuknili v prednost (8:2), a so Slovenci po minuti odmora zaigrali precej bolj zbrano. Blestela sta predvsem Blažič in Uroš Slokar, ki je s trojko zmanjšal zaostanek na -1 (12:11). Grki so v drugi polovici prve četrtine dosegli nekaj hitrih in lahkih košev, najvišjo prednost je dobro minuto pred koncem s trojko postavil Nick Kalates (+8; 23:15), izid po prvi četrtini pa je z metom za dve postavil Nebojša Joksimović (23:17).

2. četrtina (23:14): Spanulisovih 10 točk zapored
Grki so drugo četrtino odprli z delnim izidom 5:0 (28:17), hkrati so odlično pokrivali Klemna Prepelića, ki mu nikakor ni uspelo priti do odprtega meta. Prve slovenske točke v drugi četrtini je z zadetima košem in prostim metom dosegel Miha Zupan, kmalu zatem je 'zicer' zgrešil še Slokar. Ob izidu 30:20 je selektor Jure Zdovc zahteval minuto odmora, da je nekoliko umiril svoje varovance. Naslednjih pet točk je za Slovenijo dosegel Zoran Dragić. Najprej je zadel trojko, nato zgrešil prosta meta, potem pa zadel še polaganje iz protinapada. Vseeno se zelenim Grkom ni uspelo približati, grški napad je vsakič znova našel ključ do slovenske obrambe, pod košem je briljiral predvsem Joanis Burusis, svoje je dodal še zimzeleni Vasilis Spanulis, ki je dosegel deset točk zapored, od teh šest z dvema lahkima trojkama (46:29). Izid ob odmoru je postavil Jaka Klobučar (46:31).

3. četrtina (16:22): 'Eksplozija' Blažiča in soigralcev
V uvodnih minutah drugega polčasa so Slovenci zaigrali precej agresivneje, tako v napadu kot tudi v obrambi. Z obrambo so spretno zaustavljali grške napade - na roko so jim sicer šli tudi zgrešeni meti Janisa Antetokumpa -, v napadu pa sta vajeti igre v svoje roke vzela Blažić in Dragić. Prvi je zadel dve zaporedni trojki, drugi je s košem in zadetim prostim metom zaostanek znižal na -8 (48:40). Po dveh zaporednih koših Omića je znova 'eksplodiral' Blažič, ki je najprej zadel še četrto trojko na tekmi, nato je žogo spravil skozi obroč še s polrazdalje in z znižanjem zaostanka na -5 (54:49) prisilil grškega selektorja Fotisa Kacikarisa k minuti odmora. Po krajšem posvetu so se Grki pobrali in zaustavili nalet nasprotnika, v zadnjo četrtino so vstopili z devetimi točkami naskoka (62:53).

4. četrtina (21:19): Grkom so se približali na -2
Slovenci so z delnim izidom 7:0 odprli zadnjo četrtino in se Grkom približali na koš razlike (62:60). Znova sta kot za stavo zadevala Blažič in Dragić. Po novi Kacikarisovi minuti odmora so Grki prek Jorgosa Printezisa po dveh minutah in pol vendarle zadeli (64:60). Spanulis je s prodorom in uspešnim polaganjem prednost povišal na +6 (66:60). Organizator igre Olympiacosa je nato prevzel odgovornost na svoja ramena, dosegal je točke, z izjemnimi podajami je za nameček razigraval še svoje soigralce, ki so se počasi začeli oddaljevati. Slovenci so se vseeno borili do konca, s petimi zaporednimi točkami je Dragić znižal zaostanek na manj kot 10 točk (80:72), a možnosti za morebitno vrnitev, nemara celo preobrat, ni bilo več.