Juan Carlos Navarro je bil na koncu jeziček, ki je tehtnico nagnil na stran Barcelone. Foto: EPA
Trenutni izid v medsebojnih tekmah v tej sezoni je 3:2 v korist Reala. Foto: EPA
Mirza Begić, Emir Preldžić
Na sliki dvoboj nekdanjih soigralcev pri Slovanu Mirze Begića in Emirja Preldžića. Uspešnejši je bil prvi z Laboral Kutxo, ki je Fenerbahče premagala s 93:76. Foto: EPA

Oba španska velikana imata zdaj po deset zmag in tri poraze, toda Madridčani imajo boljšo medsebojno razliko, saj so na domačem terenu španske prvake nadigrali kar za 24. V zadnjem krogu pa se zdi, da imata oba kluba razmeroma lahki nalogi. Real bo gostil Žalgiris, Barca pa odhaja v Carigrad, kjer se bo pomerila z obubožanim Galatasarayem.

Ob polčasu izid izenačen
Real je ob koncu prve četrtine, ko je bil izjemno razigran Rudy Fernandez, ki je v prvih desetih minutah dal kar 13 točk, povedel za osem. Hitro je Barca ujela priključek in do konca odmora – dve minuti pred odhodom v garderobo je tehnično napako dobil Boštjan Nachbar – izenačila na 41. Vmes je celo povedla, ko je dve trojki zapored zadel Mario Hezonja.

Dve minuti pred iztekom tretjega dela igre je razigrani Hezonja zadel peto trojko iz šestega poskusa in gostitelji so povedli za devet. Bučno Blaugrano so gostje hitro utišali, ko so zadeli izza črte in uspešno izvedli še protinapad. Barca je po dveh trojkah na začetku zadnje četrtine znova ušla na osem, toda Real se je znova hitro pobral in Sergio Rodriguez je izza črte izenačil na 70. Do konca je ostalo še šest minut.

Navarro odličen v končnici tekme
Kar nekajkrat je v zaključku tekme neuspešno odgovornost pri Barci prevzel Tomaš Satoransky, ki je veliko igral zaradi nerazpoloženega Marcelinha Huertasa. Na koncu je pričakovano niti igre v svoje roke vzel Juan Carlos Navarro. Najprej je zadel dva prosta meta, nato pa z izjemno podajo Anteju Tomiću poskrbel, da je Barcelona povedla za štiri. Na drugi strani je Fernandez zgrešil trojko, nato pa je znova odlično odigral kapetan Barce La Bomba, našel Brada Olesona, ki je izza črte potrdil drugo zmago nad Realom v letošnji sezoni. Barcelona je bila uspešnejša še na domačem terenu v španski ligi, Real pa je poleg zmage v Evroligi dobil še finale kraljevega pokala in superpokal.

Prvi strelec tekme je bil z 20 točkami Fernandez, pri Realu pa jih je Rodriguez dodal 17 točk. S 15 je bil v domači vrsti najboljši Hezonja, ki je vse točke dosegel s trojkami. Po 12 sta jih dodala Oleson in Maciej Lampe. Po poškodbi Justina Doellmana je veliko priložnosti dobil tudi Nachbar. Igral je 22 minut, začel v prvi peterki in ob šestih točkah v statistiko vpisal še po tri skoke in podaje.