Dobro razpoložena Boštjan Nachbar in Kostas Papanikolaou po zmagi v Carigradu. Foto: EPA
Manučar Markoišvili, Furkan Aldemir in Ante Tomić
Ante Tomić (desno) je k zmagi Barcelone prispeval šest točk. Foto: EPA
Barcelona suvereno na turnir Final four

Gostitelji so dobro začeli tekmo in v prvi četrtini, v kateri je Carlos Arroyo dosegel sedem točk, največ vodili s 23:13. Dve minuti pred koncem prvega polčasa se je Barca približala na eno točko (34:33), na odmor pa odšla z zaostankom -5 (40:35).
Prvo izenačenje je sledilo v 27. minuti (49:49), Marcelinho Huertas pa je nato Katalonce povedel v vodstvo z 52:53, s katerim se je končala tretja četrtina.
Galatasaray ob koncu delal preveč napak
Huertas je v zadnjih desetih minutah dosegel 11 točk in bil najzaslužnejši za zmago Barcelone. Ta je pet minut pred koncem s trojko Erazma Lorbka že vodila s 60:67, a so se Turki z delnim izidom 10:1 vrnili in dobro minuto in pol pred zadnjo sireno s košem Manučarja Markoišvilija pripravili preobrat (70:68).
Huertas je s štirimi zaporednimi točkami izenačil na 72:72, v zadnje pol minute pa so gostitelji zapravili tri zaporedne napade, Brad Oleson je zadel pet prostih metov in zmage so se veselili gostje. Tri sekunde pred koncem je Milan Mačvan s trojko znižal na 75:76, medtem ko je Markoišvili ob sireni zgrešil.
Lorbek je srečanje končal z devetimi točkami, Boštjan Nachbar pa z osmimi. Barcelona, ki je igrala brez poškodovanega Juana Carlosa Navarra (poškodoval se je na drugi tekmi), se je petič v zadnjih šestih letih uvrstila na sklepni turnir Evrolige.
Preostale tri tretje tekme bodo v ponedeljek.
Četrtfinale, tretje tekme

Galatasaray - BARCELONA 0:3
75:78 (23:15, 17:20, 12:18, 23:25)
Arroyo 21, Erceg 19, Mačvan 11, Markoišvili 8; Huertas 16, Oleson 13, Lorbek 9 (za dve 1/3, za tri 1/2) in 3 skoki v 25 minutah, Nachbar 8 (za dve 2/2, za tri 1/3) in 1 skok v 13 minutah.