Končni izid 100:55 in razlika 45 točk pomeni najhujši poraz Crvene zvezde v Evroligi. Dosedanji negativni rekord so imeli rdeče-beli iz leta 2015, ko jih je Himki premagal za 38 točk (53:91).

Miloš Teodosić je tekmo po verbalnem napadu na sodnika končal predčasno, izključena pa sta bila tudi Tyrique Jones pri domačih in Joel Bolomboy pri gostih zaradi pretepa. Tobey je na parketu preživel 12 minut, a je zgrešil vse tri mete na koš. Beograjčani so sicer trojke metali le 3-23 in imeli kar 22 izgubljenih žog.

Efes je sezono končal z razmerjem zmag in porazov 17-17 in se bo v dodatnih dvobojih meril za uvrstitev v četrtfinale, Crvena zvezda, ki je končala na 16. mestu, pa ni pomagala mestnemu tekmecu Partizanu, ki zato nima več možnosti. Iz tabor Partizana so se na družabnih omrežjih že oglasili, trdijo, da so nekaj takega pričakovali.

Precej boljšo osebno statistiko kot Tobey je imel Samar, ki je sicer z Albo končal na zadnjem mestu v ligi, Berlinčani so zbrali le pet zmag. Tudi danes so klonili, a je ob porazu v Atenah proti Panathiaikosu slovenski košarkar prvič v sezoni prišel do dvomestnega točkovnega izkupička (12), dodal pa je še po tri skoke in podaje.

Real je potrdil prvo mesto s 27. zmago v sezoni, tokrat je v gosteh tesno premagal Žalgiris s 64:62. Tudi Maccabi je ostal tam, kjer je bil pred tem krogom, na sedmem mestu in prvi med ekipami v play-inu. Danes je premagal še Armani Milano, slednji je imel še nekaj malega teoretičnih možnosti za nadaljevanje v kvalifikacijah, a jih je dokončno izgubil po porazu s 86:92.

34., zadnji krog:
ŽALGIRIS – REAL MADRID 62:64
Evans in Manek po 14; Musa 17, Hezonja 16.

MONACO – BAYERN 89:85
Diallo 20, James 17; Edwards 26.

ANADOLU EFES – CRVENA ZVEZDA 100:55
Bryant 26, Willis 15; Mitrović, Nedović in Giedraitis po 11 ... Tobey brez točke v 12 minutah.

MACCABI TEL AVIV - MILANO 92:86
Baldwin 18, Nebo 14; Lo 13.

PANATHINAIKOS – ALBA BERLIN 84:75
Nunn 28, Slukas 16; Koumadje 13 ... Samar 12 točk, 3 skoki, 3 podaje v 21 minutah.

OLYMPIACOS - FENERBAHČE * 84:81
Canaan 27, Mckissic 12; Hayes 21, Wilbekin 12.
* - po podaljšku

PARTIZAN - VALENCIA 79:66
Nunnally 19, Smith 15, Punter 12, Avramović 10; Ojeleye 17, Harper 13.

VIRTUS BOLOGNA - BASKONIA 91:95
Lundberg 18, Belinelli 15; Howard 34 (6/9 za dve, 5/13 za tri), Marinković 17, Miller McIntyre 16.

ASVEL - BARCELONA 76:72
Lauvergne 20, Fall 15; Jokubaitis 12.

Kvalifikacije za končnico, za 7. mesto, torek:
MACCABI TEL AVIV - BASKONIA

Zmagovalec se bo v četrtfinalu pomeril s Panathinaikosom.

Torek:
ANADOLU EFES - VIRTUS BOLOGNA

Zmagovalec te tekme se bo pomeril s poražencem tekme med Maccabijem in Baskonio v petek, 19. aprila za zadnje mesto v četrtfinalu in srečanje z madridskikm Realom na tri zmage.