Žan Mark Šiško in soigralci so se veselili že šeste zmage v letošnji Evroligi. Foto: EPA

Bavarci so tekmo končali z delnim izidom 14:3. Šiško je prvi točki dosegel štiri minute in pol pred koncem za vodstvo Bayerna s 74:69. V ključnih trenutkih je prevzel odgovornost, zadel je dva izjemno pomembna koša, dve minuti pred koncem je povišal na 81:78. Piko na i je postavil najboljši strelec tekme Vladimir Lučić, ki je sedem od 22 točk dosegel v zadnji minuti in 45 sekundah.

Prepelič je dosegel najboljši točkovni izkupiček v sezoni, a to ni bilo dovolj za zmago Valencie, ki je doživela tretji poraz.

Odlična predstava Prepeliča ni bila dovolj za zmagi Valencie. Foto: EPA

Real v tretji četrtini strl Crveno zvezdo
Košarkarji Crvene zvezde so izgubili proti madridskemu Realu s 67:73. Najboljši igralec tekme je bil Anthony Randolph s 13 točkami in šestimi skoki.

Beograjčani so sijajno začeli srečanje v dvorani Aleksandra Nikolića. Blestel je Jordan Loyd, ki je nanizal osem točk za vodstvo s 16:5 sredi prve četrtine. Real je odgovoril z delnim izidom 9:0, Jaycee Carroll in Trey Thompkins sta bila natančna izza črte. Po 10 minutah je bila prednost Crvene zvezde le še 26:21.

Tudi drugo četrtino so bolje začeli rdeče-beli, ki so povedli z 38:27. Na odmor so odnesli šest točk naskoka (42:36).

Micić nasul Panathinaikosu 33 točk

Trener Reala Pablo Laso ni bil zadovoljen z obrambo in v tretji četrtini so njegovi izbranci pokazali pravi obraz. Randolph je zadel trojko v prvi akciji drugega dela, nato pa so Madridčani nanizali sedem zaporednih točk in prevzeli vodstvo. Crvena zvezda ni imela več razigranih posameznikov in v tretji četrtini je zmogla le 11 točk. Alberto Abalde je s trojko prehitel sireno ob koncu 30. minute in Real si je priigral šest točk naskoka (53:59).

Štiri minute pred koncem je Corey Walden poskrbel za zadnje vodstvo Crvene zvezde. Po minuti odmora je Thompkins zadel dve zaporedni trojki in Real prednosti ni več izpustil iz rok.

"Začeli smo zelo slabo, nato pa smo odigrali precej bolje v obrambi. Po slabem štartu v sezono je zdaj vsaka tekma zelo pomembna," je poudaril Randolph.

8. krog:
BAYERN - VALENCIA
90:79 (21:18, 16:21, 25:21, 28:19)
Lučić 22, Zipser 20, Johnson 17 ... Šiško 6 (3/4 za dve, 0/1 za tri) in 5 podaj v 22 minutah; Prepelič 18 (1/2 za dve, 3/9 za tri, prosti meti 7/7), 5 podaj in 2 ukradeni žogi v 25 minutah, Dubljević 12, Kalinić 10.