Zoran Dragić je zadel dve trojki iz petih poskusov. Foto: EPA

Po slabšem začetku gostov se ni zdelo, da bi lahko nudili dostojen odpor moštvu iz španske prestolnice, a so v nadaljevanju dihali za ovratnik desetkratnim prvakom tega tekmovanja. Vseeno je zmaga ostala doma, potem ko je Real na plin pritisnil v zadnji četrtini in jo dobil z 20:12.

Guerschon Yabusele je prispeval 15 točk, Sergio Llull pa 13 za Madridčane, ki so se se sedmo zmago povzpeli tik pod vrh.

Zvezdina obramba se je znova izkazala
Po štirih zaporednih porazih so košarkarji Crvene zvezde zdaj v Evroligi nanizali dve zmagi, obe po zaslugi dobre obrambe. Po Panathinaikosu je v Beogradu klonil še Asvel. V 9. krogu je bilo 73:67.

Beograjčani so še naprej najboljša obrambna ekipa v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju. V povprečju prejemajo le dobrih 66 točk na tekmo. Tudi proti Asvelu so se rdeče-beli defenzivno zelo izkazali. Francoski klub je do tega kroga trojke metal skoraj 40-odstotno, v Pionirju pa jih je le 21. Zvezda je bila izza črte 36-odstotna. Gostitelji so srečanje končali z 20 podajami in devetimi ukradenimi žogami. Izgubili so jih le sedem, gostje pa še enkrat več.

V napadu je bil najbolj razigran Nikola Kalinić, ki se je izkazal z 20 točkami in indeksom 27. Nikola Ivanović se je vrnil po štirih tekmah odsotnosti zaradi covida-19. Črnogorski branilec je prispeval 14 točk, sredi zadnje četrtine pa z dvema zaporednima trojkama poskrbel za vodstvo za 15 (63:48), po katerem se Asvel ni več vrnil v igro.

Šiško ni potoval v Monte Carlo
Žana Marka Šiška znova ni bilo v kadru Bayerna, potem ko zaradi covida-19 ni pripotoval v Monaco, kjer so Bavarci izgubili z 71:94

72:74 (15:15, 21:20, 18:19, 18:20)
Macon in Papajanis po 14; Canaan in Voroncevič po 15.

BARCELONA – BASKONIA
93:67 (32:15, 23:16, 26:10, 12:26)
Mirotić 25, Davies in Laprovittola po 11; Enoch 22.

ZENIT - OLYMPIACOS
84:78 (25:22, 24:21, 9:14, 26:21)
Frankamp 16 (4/5 za tri), Baron 14; Walkup 17.

FENERBAHČE - OLIMPIA MILANO
43:68 (3:22, 17:15, 9:25, 14:6)
Henry 12; Shields 13, Datome 11.

MONACO - BAYERN
94:71 (27:20, 28:23, 17:17, 22:11)
James 18, Anđušić in Bacon po 16; Lučić 15, Hunter 14, Šiško ni igral.

REAL MADRID - ŽALGIRIS
95:82 (20:11, 31:34, 24:25, 20:12)
Yabusele 15, Llull 13, Heurtel in Poirier po 12; Cavanaugh 14, Giffey in Lekavičius po 12 ... Z. Dragić 6 (0/4 za dve, 2/5 za tri), 3 skoki in 2 podaji v 24 minutah.