Halil Kanacević je bil neustavljiv za francosko obrambo. Foto: EPA
Hristo Nikolov
Hristo Nikolov se je po seriji slabših predstav končno prebudil. Foto: EPA

Ljubljančani so v palači športov Jeana Michela Geoffroyja le prišli do težko pričakovane zmage, ki so jo nujno potrebovali po zelo slabih igrah v zadnjem mesecu, ko so izgubili petkrat zapored v Ligi ABA, prejšnji teden pa še uvodno tekmo drugega dela Evropskega pokala proti Bambergu.

Odličen začetek zmajev
Kanacević je bil razigran že na začetku tekme, zadel je trojko in z delnim izidom 6:0 so zeleno-beli povedli za pet točk v 4. minuti (4:9), nato pa so z učinkovito igro v napadu le še večali prednost. Po sedmih zaporednih točkah Blaža Mahkovica je bilo 12:21. V prvih desetih minutah so vseh 26 točk dosegli trije igralci Olimpije, Kanacević 12, Mahkovic devet in Hristo Nikolov pet.

Na odmor le s točko naskoka
Popolnoma drugače so gostitelji zaigrali v drugih desetih minutah. Počasi so se približevali. Petnajst sekund pred odmorom je Gregor Hrovat napravil tehnično napako, kar so Francozi izkoristili za 34:37, na točko zaostanka pa so se približali štiri sekunde pred koncem, ko je dva prosta meta zadel Erving Walker.

Kanacević neustavljiv za gostitelje
Dijon je drugi polčas odprl s trojko Stevena Grayja za 39:37. Olimpija je izenačila, Gray pa je še enkrat zadel met za tri točke (42:39). Zeleno-beli so nato prevzeli pobudo, Andre Harris je s trojko izenačil na 45:45, do konca tretje četrtine pa je Olimpija znova pobegnila (50:56). Kanacević je že v 28. minuti dosegel 20 točk.

Namesto gladke zmage znova napeta končnica
Tudi zadnjo četrtino je Kanacević odprl s petimi točkami, po trojki Paola Marinellija v 34. minuti pa je kazalo na gladko zmago Ljubljančanov (56:66). Tri minute in 41 sekund pred koncem je pomembno trojko zadel Dino Murić (63:71), toda Francozi se niso predali. Walker je takoj odgovoril izza črte, Marko Marinović je začetniško zapravil žogo, Gray pa je to kaznoval še z eno trojko (69:71). Marinelli je zadel za tri točke, Kanacević pa je dodal dva prosta meta in 58 sekund pred zadnjim piskom sirene je Olimpija povedla za sedem točk (71.78). Francozi so se še zadnjič približali, Mendy in Grey sta zadela za tri točke s težkih položajev, a Olimpija je zdržala.
"Zelo pomembna tekma in zmaga. Bilo je težko srečanje za obe ekipi, ki sta si dokaj enakovredni. Nismo odigrali odlično, ampak smo trdo garali celotno tekmo, še posebno v obrambi, saj smo zaustavili njihov met z razdalje. Dobri smo bili tudi v skoku. V končnici tekme smo nadaljevali dobro igro, osredotočili smo se na daljše postavljene napade in dobro izvedbo. Dobra koncentracija je bila ključnega pomena pri današnji zmagi," je bil zadovoljen trener Aleš Pipan.

V torek v Stožice prihaja razigrani Bayern
V drugi tekmi skupine K je Bayern z 90:52 gladko odpravil Brose Baskets Bamberg. Bavarci so z dvema zmagama na prvem mestu in naslednji torek prihajajo v Stožice.