Ker sta Jagodnik in Murić poškodovana, bo moral trener Uniona Olimpije Sašo Filipovski v Carigradu v boj le s sedmimi igralci. Ob nedeljskem porazu proti Partizanu je bil najučinkovitejši v ljubljanski ekipi Deon Thompson s 25 točkami. Foto: MMC RTV SLO/T. O.

Teoretično bi se lahko celo Olimpija še uvrstila v Top 16, toda le sedmerica igralcev (toliko jih je igralo v Beogradu proti Partizanu), ki jim Sašo Filipovski lahko zaupa, nima nobenih možnosti, da se enakovredno kosa z evropskimi zasedbami. Morda lahko drži stik četrtino ali dve, ko poide sapa in se začnejo še težave z osebnimi napakami, pa sledi četrtina z vidnim padcem v doseženih točkah in rastjo števila izgubljenih žog.

Nedeljska predstava v Beogradu je pokazala, da je 174 cm visoki Jan Močnik v teh razmerah primerna okrepitev, saj je dobro vodil Olimpijino igro. Razpoložen je bil tudi Deon Thompson. V obrambi se bo Olimpija bržkone primorana zateči k conski obrambi in upati, da se ostrostrelci turške ekipe, med katerimi je tudi Jaka Lakovič, ne bodo razigrali in da ne bodo lačni visoke zmage, ampak se bodo pri 20 ali 30 točkah prednosti umirili.

V dozdajšnjem poteku Evrolige izrazitega strelca sicer ni bilo, saj ima le Lukša Andrić povprečje nad deset (10,1). Hrvaški center je pred mesecem dni v Stožicah (gostje so zmagali s 70:79) dosegel le tri točke, najboljšo tekmo sezone pa je odigral Furkan Aldemir (18 točk).