Čeprav je Partizan pred sezono ostal brez trenerja Duška Vujoševića in se je postava zelo spremenila, je beograjski klub spet najboljši v Ligi NLB. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Curtis Jerrells
Curtis Jerrells je bil z 20 točkami (trojke: 3/6) najboljši igralec tekme. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Union Olimpija - Partizan
Grobarji, navijači Partizana, so bili v Stožicah zelo glasni, na koncu so ob slavju prižgali tudi baklo. Večjih incidentov na srečo ni bilo.
Goran Jagodnik je hitro dosegel sedem točk, v pravem trenutku zadel trojko, na koncu pa ga je ustavila četrta osebna napaka. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Vlado Ilievski
Vlado Ilievski je igral kar 37 minut in morda je bila tudi njegova utrujenost kriva, da Olimpija na koncu ni strla Partizana. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Sašo Ožbolt ni ponovil sijajne torkove predstave, Partizanovi igralci so se namreč dobro pripravili nanj. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Partizan se je počutil zelo domače, saj so bili njihovi navijači tik ob parketu, Green Dragonsi pa pod stropom. Že v prvi četrtini so se strelci razigrali in Olimpija je bila prisiljena loviti zaostanek. Ta je v drugem polčasu znašal tudi devet točk, v zadnji minuti pa je po štirih točkah Saša Ožbolta posvetil žarek upanja (70:72). Odločilni točki je s prostih metov deset sekund pred koncem dosegel Curtis Jerrells, z 20 točkami prvi strelec tekme.

Devet zgrešenih prostih metov Olimpije
"Škoda, škoda, da nismo osvojili lovorike, toda pokazali smo borbeno igro. Vedelo se je, da bo to trda tekma, z veliko prekrški in nervoze, ter da bo odločala vsaka žoga. Imeli smo težave z njihovim skokom v napadu. Na koncu je bila nervoza vedno večja, oboji smo se odzvali na vsako sodniško odločitev," je povedal Goran Jagodnik, ki je tretjič igral na zaključnem turnirju Lige NLB ter spet ostal brez lovorike. Verjetno je bilo najusodnejše slabo izvajanje prostih metov (20/29).

Prva četrtina (23:26): Devet trojk obeh ekip
V nasprotju z obema polfinaloma so polne Stožice takoj videle napadalno košarko in v prvih 10 minutah kar devet trojk na obeh straneh! Partizanov koš je na začetku polnil Jagodnik in dosegel sedem od prvih devetih Olimpijinih točk. Po trojki Ožbolta je prednost znašala 12:8. Da so Olimpijini zunanji igralci razpoloženi z razdalje, je potrdil še Markota za 15:11. Toda Partizan je vračal z isto mero in po treh točkah Jerrellsa povedel s 15:16, sledili pa sta še točki Gista, njegovi sedma in osma. Jure Zdovc je bil prisiljen vzeti minuto odmora. Ilievski je s trojko izenačil na 20. Tudi Udrih je bil natančen izza črte in na drugi strani znova Jerrells.

Druga četrtina (16:17): Partizan v rahli prednosti
Po protinapadu in zabijanju Veselyja je Partizan povedel s 23:28. V 14. minuti je prednost narasla na 25:32. Ožbolt in Ilievski sta z delnim izidom 5:0 prinesla nekaj miru v tabor gostiteljev turnirja (30:32). Kecman, ki v polfinalu ni znal zadeti, je nadaljeval festival trojk, toda Olimpija se je dobro držala. Šermadinijev prodor z zabijanjem in Markotova trojka sta poskrbela za prvo izenačenje v drugi četrtini (39:39). Zadnje štiri točke v prvem delu je dosegel Partizan, vključno z atraktivno akcijo Jerrelsa, ki je bil ob Gistu z 10 točkami najboljši strelec prvega polčasa.

Tretja četrtina: Ožbolt tarča provokacij
Zaradi Zdovčeve tehnične napake je Partizan drugi polčas začel s prostima metoma in še z napadom, ki ga je izkoristil Vesely. To je v hipu pomenilo najvišjo prednost gostov (39:47). Nervoza je naraščala, Ožbolta je najprej izzval Katić (posredoval je kar Zdovc), nato še Kecman, ki bi moral dobiti namerno osebno napako. Navijači Olimpije so čutili, da so sodniki na strani beograjske ekipe. Najpomembneje je bilo, da je pri izidu 39:48 Olimpija dosegla šest zaporednih točk.

Juriš na novo izenačenje je spodletel, Partizan se je v režiji Gista, ki je prestregel podajo Ilievskega in sam krenil v napad, odlepil na 48:56. Takrat je spet v pravem trenutku udaril hrabri kapetan Jagodnik in s trojko v 27. minuti napovedal nov Olimpijin poskus, da naredi preobrat. Pomagal je še Udrih in pogled na semafor je bil spet prijetnejši (54:56). Po podaji Ožbolta je Markota zabil, vendar na drugi strani je ob koncu tretje četrtine Jerrells zadel trojko za 58:65.

Zadnja četrtina (16:12): Koš zaklet tudi pri prostih metih
Jagodnik je s trojke podal pod koš Gregoryju. Olimpija je prišla na tri točke zaostanka, toda skrbi sta povzročali četrti osebni napaki Šermadinija in Jagodnika. Ko je Partizan izigral consko obrambo in je Kecman s košem ter prostim metom poskrbel za izenačenje najvišje prednosti (62:71), je šlo zmajem spet za nohte. Odgovornost je prevzel mladi Bertans, zadel trojko in nato z akcijo v obrambi priboril novo žogo. Pri 66:71 je bil koš zaklet. Sledilo je namreč kar nekaj neuspešnih napadov na obeh straneh, Gregory je s črte prostih metov zgrešil obakrat.

Obrambi sta grizli parket, vsak koš je bil vreden zlata. Dobri dve minuti pred koncem je Bertans vrgel trojko, ki bi še prinesla upanje, toda ostalo je 66:72. Sašo Ožbolt je s štirimi prostimi meti spet prinesel upanje (70:72), zdelo se je celo, da bo imela Olimpija napad za zmago, saj je Šermadini pod svojim košem ujel žogo, a jo nato izgubil. Taktične osebne napake niso prinesle preobrata. Resda je na koncu Jerrells le zgrešil en prosti met, toda tri sekunde so bile premalo za izenačenje.