V Stožicah sta zaigrala tudi nekdanji zvezdnik Lige NBA Amare Stoudemire in nekdanji član Uniona Olimpije Yotam Halperin. Stoudemire je dosegel pet, Halperin pa štiri točke. Foto: BoBo
Jan Barbarič
Olimpija (na sliki Jan Barbarič) je dolgo dihala za ovratnik Hapoelu, nato pa so ji pošle moči oziroma so gostje zaigrali v prestavi višje. Foto: www.alesfevzer.com
Gašper Okorn
Trener Uniona Olimpije Gašper Okorn je imel po tekmi mešane občutke. Foto: BoBo
Hapoel upravičil vlogo favorita

Hapoel je hitro povedel z 9:2, a je Olimpija ujela priključek po trojki Blaža Mesička za 9:7, malo kasneje pa je Nikola Janković zabil za 9:9. Olimpija se je pogumno zoperstavila gostom, ki so v uvodnih minutah precej poskušali za tri točke, a bili nenatančni. Kljub temu so v končnici prvega dela stisnili v obrambi, nato pa zadevali tudi v napadu, kar je pomenilo +7 (23:16).

Zmaji do polčasa ujeli priključek
Hapoel je v 13. minuti po trojki Travisa Petersona prvič povedel z dvomestnim številom točk (32:21). A zmaji se niso predali. Vztrajno so zmanjševali razliko, tako da je Dražen Bubnić v 19. minuti zadel za 37:38, Mirko Mulalić pa je na začetku zadnje minute iz težkega položaja zadel za izenačenje 39:39. Na glavni odmor je Hapoel odšel s prednostjo +2 (41:39).

Po 50:50 Hapoel stopil na plin
Olimpija je tudi v nadaljevanju sprva držala korak s Hapoelom. Mesiček je v 26. minuti s štirimi zaporednimi prostimi meti izenačil na 50:50. A Hapoel je nato odgovoril z delnim izidom 10:2, tako da je pred zadnjo četrtino vodil z 62:54. Zmaji so v drugi polovici četrtine izgubili preveč žog. Hapoel je na začetku zadnjega dela pobegnil na +11 (67:56). Hrovat je nato znižal s trojko, a sledil je silovit odgovor "Izraelcev". Jerome Dyson in Curtis Jerrells sta z dvema zaporednima trojkama pet minut pred koncem poskrbela, da je semafor kazal +16 (77:61). Trener domačih Gašper Okorn je sicer vzel minuto odmora, a dvoboj je bil praktično odločen, saj je bila razlika v kakovosti prevelika.

Okorn: Preveč smo sramežljivi
"Lahko sem zadovoljen z igro v drugi četrtini in delom tretje četrtine, kjer smo pokazali, da bi se dalo igrati z njimi. Vse to je dokaj časovno omejeno, saj ko smo imeli rezultat 50:50, v tistem trenutku smo prelahko zapravili priložnost. Ne morem reči, da se fantje niso trudili, ampak vedno nam zmanjka nekaj. Kako odpremo tekmo, kako delamo male osebne napake. Vse to se prenaša, vse to govori o manku agresivnosti. Preveč smo sramežljivi. Na trenutke, ko zagrizemo, pa pokažemo, da lahko igramo. Odkrito lahko rečem, da se je pri rezultatu 50:50 tekma prelomila, saj smo zgrešili nekaj lahkih košev, potem pa so nam na drugi strani ušli na deset točk razlike in srečanje varno pripeljali do konca. V teh trenutkih je do izraza prišla njihova kakovost. Mislim, da smo dobro zapirali raketo. Posledično pa smo preveč prostora pustili zunanji liniji, to sta Kinsey in Jerrells izkoristila. Imam mešane občutke, ne morem biti nezadovoljen, ampak dejstvo je, da moramo pozitivne stvari prenesti na druge tekme, kjer so bolj primerni nasprotniki, če se lahko tako izrazim," je ocenil trener Uniona Olimpije Gašper Okorn.