Zoran Dragić je v
Zoran Dragić je v "slovenskem" obračunu v Evroligi dosegel dve točki, Jaka Blažič pa devet. Foto: EPA

Košarkarji ruske ekipe so tako hitro pozabili visok poraz v Barceloni v prejšnjem krogu in dokazali, da jih upravičeno štejejo med kandidate za nastop na turnirju Final four. Ob polčasu je bil izid izenačen (39:39), še v 26. minuti je bilo 46:48 za goste, nato pa je Himki dosegel trinajst točk zapored. V tem nizu je Aleksej Šved dosegel devet točk in bil tudi na koncu s 24 točkami prvi strelec obračuna. Statistično je bil še uspešnejši James Augustine z 22 točkami in osmimi skoki. Zoran Dragić je igral le devet minut in dosegel dve točki.

Dragićev reprezentančni kolega in nekdanji soigralec pri Slovanu Jaka Blažič je bil skupaj s še tremi soigralci z devetimi točkami prvi strelec Laborala, ki je imel 19 izgubljenih žog (Blažič eno). Ioannis Bourousis, prvi strelec in skakalec Laborala, je dvoboj končal le s tremi točkami in štirimi skoki.

Tretji Slovenec Luka Dončić se ob zmagi Reala nad Žalgirisom (92:86) ni vpisal med strelce. V 13 minutah je dvakrat vrgel na koš in zbral en skok.

63:74 (14:16, 20:22, 14:16, 15:20)
Gist 15; Zirbes 12, Lazić in Štimac po 11.

93:82 (28:29, 26:17, 22:13, 17:23)
Higgins 20, Voroncevič in Teodosić po 16; Navarro 16, Doellman 14.

HIMKI - LABORAL KUTXA
76:68 (17:12, 22:27, 20:9, 17:20)
Šved 24, Augustine 22 ... Dragić 2 (iz igre 1/5) v 9 minutah; Blažič 9 (iz igre 2/3, prosti meti 4/4) in 3 skoki v 22 minutah, Causeur in Hanga po 9.