Himki je v finalni seriji odpravil Gran Canario kar s 44 točkami razlike. Foto: EPA
Tyrese Rice
Tyrese Rice, ki je lani z Maccabijem osvojil Evroligo, je bil neustavljiv tudi v Evropskem pokalu. Foto: EPA

Himki je ob moštvenem uspehu zmagal tudi pri posamičnih nagradah, saj je Tyrese Rice dobil nagrado za najkoristnejšega igralca (MVP) v tem tekmovanju. Rusi bodo v prihodnji sezoni igrali v Evroligi.

Na povratni finalni tekmi je Rice dosegel 16 točk, toliko jih je zbral tudi Paul Davis, nezgrešljiv pa je bil James Augustine (7/7 za dve). Pri Špancih, ki so bili v dvoboju, kjer je odločal seštevek obeh tekem, že na začetku današnje v izgubljenem položaju, pa je bil najbolj razpoložen Walter Tavares s 17 točkami. Pred 3.850 gledalci so gostitelji že ob polčasu vodili s 45:30, v zadnji četrtini pa so tekmo rutinsko pripeljali do konca.
Rusi so bili v tej sezoni tudi stari znanci slovenskih dvoran, saj so v predtekmovanju dvakrat igrali z Unionom Olimpijo; prvo tekmo v zaradi kazni prazni dvorani Stožice so dobili z 88:85, doma pa so slavili s 105:77.