Po poškodbi Jamesa Hardna je igro Houstona sijajno vodil Chris Paul. Foto: Reuters
Harden je po tekmi dejal, da ne more normalno hoditi, a vseeno upa, da bi se lahko že prihodnji teden vrnil na parket. Foto: Reuters
Julius Randle je prikazal najboljšo predstavo v letošnji sezoni. V podaljšku je prejel šesto osebno napako in to se je zelo poznalo. Mlada ekipa Lakersov je številne tekme izgubila v končnici rednega dela ali pa v podaljšku. Foto: Reuters
Bradley Beal je bil z 39 točkami najzaslužnejši za zmago Washingtona nad Chicagom. Foto: Reuters

Jezerniki so pred enajstimi dnevi senzacionalno zmagali v Toyota Centru (116:122) in tudi tokrat so bili zelo blizu. Sredi tretje četrtine so vodili z 88:71. V odločilnih trenutkih se je znova izkazalo, da mladi košarkarji nimajo dovolj izkušenj.
Najboljši strelec Lige NBA James Harden je dosegel 40 točk, a se je poškodoval pri prodoru 44 sekund pred koncem rednega dela. Odšepal je s parketa in se ni več vrnil, podrobni pregledi bodo pokazali, kako resna je poškodba leve stegenske mišice. V podaljšku je igro Rocketsov dirigiral Chris Paul, ki je 15 od 28 točk dosegel v dodatnih desetih minutah.
Lakersi, ki so izgubili že šestič zapored in so na zadnjem mestu Zahodne konference, so znova dokazali, da najbolje igrajo prav proti favoritom Lige NBA. Že proti Golden Statu so dvakrat izsilili podaljšek. Igra Houstona, ki ne temelji na obrambi (trener Mike D'Antoni je vedno stavil na hitro igro s številnimi meti za tri točke), jim zelo leži. Luke Walton ni mogel računati na Lonza Balla, Brooka Lopeza in Kentaviusa Caldwell Popa, blestel pa je Julius Randle z 29 točkami in 15 skoki (največ v tej sezoni).
Rakete so bile večji del tekme v zaostanku. Gerald Green je zadel trojko 17 sekund pred koncem rednega dela za 122:122. Kyle Kuzma nato ni bil natančen izza črte in na vrsti je bil prvi podaljšek.
Paul je štiri sekunde pred koncem prvega podaljška zagotovil gostiteljem vodstvo s 133:131, a je Brandon Ingram z dvema prostima metoma izenačil. Paul je prišel do odprtega meta z devetih metrov ob sireni, a ni zadel.
Tudi v drugem podaljšku so Lakersi vodili, razigral se je Tyler Ennis. V zadnji minuti je Paul zadel šest prostih metov in v prodoru našel P. J. Tuckerja, ki je položil žogo skozi obroč za 144:142, nato pa še blokiral met Kuzme tik pred koncem.
Novinec Smith pokopal Oklahomo
Oklahoma je izgubila proti Dallasu s 113:116. Mavericksi, ki so zelo slabo začeli sezono, so se veselili četrte zaporedne zmage v gosteh. Gostiteljem ni pomagal 12. trojni dvojček Russella Westbrooka v letošnji sezoni (38 točk, 15 skokov in 11 podaj).
V končnici je odločil sijajni novinec Dennis Smith Jr., ki je najprej pol minute pred koncem s polaganjem povišal prednost Dallasa na 110:113, nato pa je zadel še tri proste mete. Četrtega je zgrešil in Oklahoma je imela napad za izenačenje. Westbrook ni zadel trojke, ki bi pomenila podaljšek.
"Smith je bil zares izjemen. V končnici se je izkazal s ključnimi koši in prostimi meti. Med minutami odmora je spodbujal soigralce, na tej tekmi je bil pravi vodja ekipe," je novinca pohvalil trener Rick Carlisle, ki je leta 2011 z Dallasom osvojil naslov prvaka v Ligi NBA.
Oklahoma se je prebudila decembra, ko je dobila 11 od 14 tekem, a sledila sta domača poraza proti Milwaukeeju in Dallasu.

Boston dobil še 30. tekmo v sezoni
Košarkarji Bostona so se od leta 2017 poslovili s 30. zmago v sezoni. Na domačem parketu so s 108:105 premagali Brooklyn in prepričljivo vodijo na vzhodu. Kelti so spomnili na zlate čase moštva, ki je nazadnje 30 zmag do novega leta doseglo v sezoni 1964/65, pred tem pa jim je to uspelo v sezoni 1959/60. Obakrat v preteklosti so kasneje osvojili tudi prvenstvo. Gostje so se 18 sekund pred koncem sicer približali na 105:103, Marcus Smart in Kyrie Irving pa sta z uspešnimi prostimi meti domačim vendarle priborila tesno zmago.

Irving je že 11. tekmo zapored končal z 20 in več doseženimi koši. Danes jih je dosegel 28 in osemkrat uspešno skočil pod obročema. "Vseh 48 minut so igrali ekstremno agresivno in vsaka posest žoge je bila izziv. Videli ste, kako talentirano ekipo imajo in odločalo je le nekaj žog," je dejal Irving.