Luka Dončić je bil najboljši igralec tekme v dvorani Abdi Ipekci (statistični indeks 31). Foto: EPA
Bryant Dunston
Bryant Dunston je v zadnji četrtini držal priključek. Foto: EPA
Miloš Teodosić
Miloš Teodosić ni imel svojega večera v Kombank Areni. V pol ure igre je prispeval šest točk, zadel je dve trojki iz šestih poskusov, izgubil je tudi šest žog. Foto: EPA
Dončić blestel ob zmagi Reala v Carigradu

17-letni slovenski košarkar je sijajno vodil igro Madridčanov, na parketu je bil 23 minut. Razigral se je v tretji četrtini, ko je prispeval devet točk.

V zadnji četrtini ga je trener Pablo Laso dolgo držal na klopi, a po trojki Tylerja Honeycutta tri minute pred koncem za vodstvo Anadolu Efesa s 75:73 ga je le poslal v igro. Najprej je zadel za izenačenje, potem pa je s trojko popeljal Real v vodstvo z 78:75.

Pri gostiteljih je izstopal Bryant Dunston (14 točk, 5/7 za dve), ki je izenačil s košem in prostim metom (78:78) minuto in 42 sekund pred zadnjim piskom sirene. Odločilni koš je 32 sekund pred koncem srečanja dosegel Gustavo Ayon po sijajni akciji in podaji Dončića. Honeycutt je nato zgrešil trojko, a je Jaycee Carroll izgubil žogo v napadu Reala. Turkom je ostalo še osem sekund, a jim ni uspelo priti do meta.

CSKA na kolenih v Kombank Areni
Košarkarji Crvene zvezde so v izjemnem vzdušju v Kombank Areni premagali moskovski CSKA z 78:65. V desetem medsebojnem obračunu so rdeče-beli prvič spravili na kolena Moskovčane in tako nadaljujejo odlične predstave v decembru, ko so na kolena spravili zadnje tri evropske prvake. Najprej je padel Maccabi, prejšnji četrtek madridski Real, zdaj pa še CSKA, ki brani naslov.

Zvezda povedla s 13:0
Gostiteljem je pred 18.467 gledalci uspel sanjski štart, Charles Jenkins je najprej zadel za tri točke, v peti minuti pa je povišal na 13:0. Moskovčani so bili popolnoma razglašeni, šele po petih minutah je Miloš Teodosić prispeval prve tri točke. Po prvi četrtini so imeli Beograjčani 13 točk prednosti (27:14).

V drugem polčasu se je vodilna ekipa Evrolige približala, blestel je Andrej Voroncevič (21 točk, 5/9 za tri). Nando De Colo je na začetku zadnje četrtine znižal (64:58), nato pa obe ekipi kar tri minute nista dosegli niti točke. Prej so se zbrali gostitelji, ki so z delnim izidom 8:0 dosegli odločilno prednost (72:58). Najboljši igralec tekme je bil Ognjen Kuzmić, ki je zbral 16 točk in deset skokov, zadel je tudi vseh osem prostih metov.

10 točk Zorana Dragića ob porazu Milančanov
Baskonia, ki ima deset zmag, je s 101:88 premagala Maccabi. Pri zmagovalcih je Jaka Blažič v dobrih dveh minutah in pol pustil statistične stolpce prazne.

Emporio Armani je izgubil proti Žalgirisu s 70:78. Osmega zaporednega poraza Milančanov ni uspelo preprečiti niti Zoranu Dragiću, ki je v dobrih 25 minutah zbral deset točk, štiri skoke in dve ukradeni žogi za predzadnjo ekipo lige. Žalgiris ima šest zmag.

15. krog:
ANADOLU EFES - REAL MADRID
78:80 (22:21, 14:16, 27:24, 15:19)
Paul 16, Brown in Dunston po 14 ... Omić 4 (1/2 za dve) v 12 min.; Dončić 17 (4/6 iz igre, 3/4 za tri), 9 podaj in 5 skokov v 23 minutah, Fernandez 14, Mačiulis, Reyes in Ayon po 8.

CRVENA ZVEZDA - CSKA MOSKVA
78:65 (27:14, 21:10, 16:22, 14:11)
18.487; Kuzmić 16 in 10 skokov, Simonović 14, Jenkins 11; Voroncevič 21 (5/9 za tri), Jackson 10.

OLYMPIACOS - FENERBAHČE
71:62 (18:9, 22:12, 18:19, 13:22)
Lojeski 14, Papapetrou 12; Vesely 22.

EMPORIO ARMANI - ŽALGIRIS
70:78 (16:21, 17:15, 23:20, 14:22)
Kanietis 16, Hickman in Sanders po 15, Z. Dragić 10 (4/6 za dve, 0/4 za tri) in 4 podaje v 25 min.; Milaknis 16, Ulanovas 11.

BASKONIA - MACCABI
101:88 (30:24, 12:16, 29:24, 30:24)
Voigtmann 23, Shengelia 22, Beabois 14, Larkin 13, Budinger 12 ... Blažič 0 v 2 minutah; Rudd 20, Goudelock in Weems po 13.