Miha Škedelj je bil proti Šenčurju prvi strelec Krke. Foto: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović)

Krka je v letošnji sezoni še brez poraza. Vodi v Ligi Nova KBM, zanesljiva pa je tudi v regionalnem tekmovanju. Na drugem turnirju je začela z zmago nad Podgorico (72:60), nato je na kolena spravila TFT Skopje (93:83), 11. zaporedno zmago pa je dosegla nad Šenčurjem. Gorenjska zasedba je odlično začela dvoboj, povedla s 13:2, nato pa si priigrala celo 24 točk naskoka. Ob polčasu je bila razlika 21, v drugem pa so Novomeščani počasi začeli topiti zaostanek. V zadnji četrtini so dobili le štiri točke, 27 sekund pred koncem srečanja pa je Rok Stipčević s trojko prvič na tekmi Krko popeljal v vodstvo (64:63).

Miha Škedelj je bil z 18 točkami prvi strelec vrste Gašperja Okorna, pri kateri je Mate Vucić dodal 16 točk in 12 skokov. Najbolj razigran pri Šenčurju je bil z 12 točkami Dino Murić. Varovanci Miljana Pavkovića v Ligi ABA 2 ostajajo še brez zmage. Na drugem turnirju so morali premoč priznati še Sutjeski (70:63) in Zlatiborju (71:62).

Helios je v Sarajevu najprej nadigral dva hrvaška kluba. S 107:72 je bil boljši od Osijeka, s 100:70 pa od Gorice. Zatem je z 91:85 premagal še banjaluški Borac. Aktualni slovenski državni in pokalni podprvaki so pobudo prevzeli v zadnji tretjini dvoboja. Ključno vlogo je, potem ko se je dve minuti pred koncem tekmec približal, odigral kapetan Blaž Mahkovic, ki je najprej zadel trojko, nato pa ukradel žogo in v naslednjem napadu še dosegel koš za +10. S po 22 točkami sta bila najboljša domžalska strelca Niko Bačvič in Lovro Buljević.