Zmaji so povedli s 4:10, gostitelji pa so s serijo 7:0 prevzeli vodstvo (11:10). V drugi četrtini so gostje povedli z dvomestno prednostjo (36:26), vodili so tudi za 12 (41:29). Cedevita Olimpija je do polčasa ujela priključek (50:45). V tretji četrtini je FMP ohranjal prednost desetih točk (57:47, 60:50, 63:53, 74:64).

Tekma v Železniku se je začela z minuto molka v spomin na žrtve tragedije, ki je v sredo pretresla svet. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

Z delnim izidom 4:13 so se Ljubljančani FMP-ju v zadnji četrtini približali na le točko zaostanka (78:77). FMP je z delnim izidom 11:2 (tri trojke) znova povedel z dvomestno prednostjo (89:79). To so povišali na +13 (99:86). Olimpija je nižala zaostanek, 25 sekund pred koncem je zaostajala za štiri točke (100:96). Po minuti odmora je za FMP dva prosta meta zadel junak beograjske ekipe Beau Beech, Olimpija je nato zapravila napad, in tekma je bila odločena.

Beau Beech je za zmagovalce dosegel 26 točk, 24 jih je dodal Aleksa Stepanović, Charles Manning pa 21. Pri zmajih je bil z 22 točkami najbolj razpoložen Yogi Ferrell. Edo Murić in Josh Adams sta jih dosegla po 13, Zoran Dragić pa 12.

Zmagovalec se bo v polfinalu pomeril z boljšim iz dvoboja Partizan – Studentski centar, ki se zaradi obveznosti Beograjčanov v četrtfinalu Evrolige še ni začel.

Na drugih dveh prizoriščih Crvena zvezda vodi proti Zadru z 1:0, Budućnost pa je dobila prvo tekmo proti Megi.