Isaiah Cousins je dosegel 12 točk, od tega osem v prvi četrtini. Foto: FMP Soccerbet/Ivica Veselinov

Krka je v predzadnji minuti podaljška zadela dva meta za tri točke, najprej Miha Škedelj ob izteku napada, nato pa z levega kota še Miha Cerkvenik za vodstvo z 92:96. A za zmago je bilo treba trepetati do konca, potem ko je 13 sekund pred koncem podaljška Hugo Besson zadel trojko, na drugi strani pa Marko Radovanović le en prosti met. A prav Radovanović je bil na koncu eden od junakov, saj je blokiral met Jordana Walkerja, s katerim bi lahko FMP izsilil nov podaljšek.

Trener Gašper Okorn je lahko zadovoljen s predstavo Krke, ki se je vrnila v druščino jadranskih prvoligašev. Foto: FMP

Krka je večji del rednega dela tekme vodila z lepo prednostjo. Ob polčasu je bilo 44:53, potem ko je FMP zadel dve trojki iz enajstih poskusov, Krka kar šest od sedmih (na koncu Krkine trojke 10/18). A Krkin napadalni učinek je vidno slabel in gostiteljem je uspel preobrat in vodstvo s 75:74. Krki je tekla vodo v grlo, v podaljšek se je rešila s košem Jurija Macure (njegov met za dve točki je bil kar 9/10) v 39. minuti. Petminutni dodatek je s košem odprl FMP, Krki pa je preobrat uspel z delnim izidom 0:6 v predzadnji minuti.