Leon Stergar je bilo zelo učinkovit v prvi četrtini. Foto: KK Krka/Drago Perko

Uvodna četrtina je bila zelo izenačena, gostitelji so sicer povedli z 11:6, a nato je bila razlika ves čas v razmiku največ treh točk. Pri zelenih se je izkazal Leon Stergar (osem točk, zadel je vse štiri mete iz igre), pri Olimpiji je Justin Cobbs zbral le točko manj. Pet sekund pred koncem izid prve četrtine z dvema prostima metoma postavil Jan Špan (21:19).

Cobbs je bil sicer najboljši strelec Olimpije, a je izgubil tudi štiri žoge. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Krka vodila že s +16
Izid je bil še v 13. minuti precej izenačen (26:24), nato so gostitelji s serijo 12:4 v dveh minutah prvič ušli na +10 (38:28), po polaganju Marka Radovanovića pa so se veselili največje prednosti v prvem polčasu (49:33). Olimpija je v zadnjih petih sekundah po košu Alena Omića in prostih metih Cobbsa zaostanek znižana na deset (51:41). Obe ekipi sta v prvem polčasu metali 13 trojk, precej uspešnejša pa je bila Krka (7:3).

Podoben ritem tudi v drugem polčasu
Na začetku drugega polčasa je Cobbs s trojko razliko znižal pod deset točk razlike (55:46), a je že v naslednjem napadu z enako mero vrnil Špan. Gostitelji so nadaljevali z dobrim metom za tri točke in tudi po tem delu imeli 50-odstotno učinkovitost (9/18). Prednost pred začetkom zadnje četrtine je tako zrasla že na 16 (70:54).

V zadnji četrtini je Krka zgolj kontrolirala razvoj tekme in niti v hipu njena zmaga ni bila ogrožena. Na koncu je bilo razmerje v trojkah 12:6 v domačo korist.

Po dveh letih spet v Novem mestu
Ljubljančani so v dvorani Leona Štuklja gostovali prvič po maju 2022, letos pa so dobili obe medsebojni srečanji. V prvi polovici rednega dela Lige ABA je bilo v Tivoliju 91:72, v finalu pokala Spar pa 87:86.