Novomeščani so v srbski prestolnici v prvem delu vodili le v 3. minuti, ko je bilo 6:5. V nadaljevanju prvega polčasa so bili v vodstvu gostitelji, Krka je bila nekajkrat povsem blizu, a so prvo četrtino dobili Srbi z osmimi točkami razlike, po polčasu pa vodili z desetimi.

Precej bolj izenačeno je bilo v drugem polčasu, že v 25. minuti so Novomeščani vnovič povedli z 49:46, trojko je zadel Leon Stergar. Po nekaj menjavah v vodstvu je v 32. minuti Jan Špan z dvema točkama izid izenačil (61:61), sledile so nove menjave v vodstvu, dokler nista Špan s trojko in Stergar s prostim metom dobre tri minute pred koncem Krki zagotovila štirih točk prednosti (71:67).

Sredi predzadnje minute je bilo še vedno 71:68, dve sekundi pred vstopom v zadnjo minuto je Špan znova poskrbel za nekaj večjo prednost (74:68), saj so pred tem domači v seriji zgrešili številne mete izza črte. Košarkarji Krke so v zaključku ohranili vodstvo. Končni izid je s prostima metoma postavil Stergar, ki je bil s 25 točkami prvi strelec tekme, 16 jih je dodal Špan ob devetih podajah.

Krka na krilih Stergarja končala niz šestih porazov

8. krog:
MEGA – KRKA
72:77 (21:13, 21:19, 19:27, 11:18)
1200; Plavšić in Topić po 16; Stergar 25, Špan 16, Macura 14, Cousins 6.

Jakara nasledil Žaklja v Studentskem centru

Dejan Jakara je novi trener Studentskega centra iz Podgorice.

Jakara je trenersko pot začel pri Jančah, nato pa je leta 2015 sedel na klop Heliosa iz Domžal kot pomočnik trenerja. Pozneje je deloval še pri češkem Brnu, preden se je na klop Domžal vrnil kot glavni trener novembra 2018. 37-letni trener je po koncu prejšnje sezone, ko je Helios izgubil v finalu DP-ja proti Cedeviti Olimpiji, zapustil klop Domžalčanov.

SC Derby je pred tem vodil prav tako slovenski strokovnjak Andrej Žakelj, ki pa se je preselil k Budućnosti.