Karlo Matković se je izkazal na prvi uradni tekmi nove sezone, a je po koncu potožil zaradi bolečin v kolenu. Foto: Partizan Mozzart Bet/Dragana Stjepanović

Na prvih dveh tekmah v Podgorici je Olimpija vodila zgolj enkrat, ko je na začetku tekme z Mego povedla s 3:0 po trojki Jake Blažiča. Zmaji so še izenačili na 5:5 in 7:7, a nato so Beograjčani bolj ali manj nadzirali igro in izid.

Oranžni košarkarji so se še najbolj približali v zadnjih minutah 2. četrtine (37:39), a v nadaljevanju ni bilo več dvoma o razpletu. Na začetku zadnje četrtine je Mega vodila že za +20. Mega je na krilih Nikole Topića (21 točk) slavila za 14 točk in bo igrala za 5. mesto, medtem ko Cedevito Olimpijo čaka zgolj dvoboj za 7. mesto z FMP-jem.

Strelsko je bil pri Ljubljančanih najbolj navdahnjen Blažič z 19 točkami, 17 jih je prispeval Gregor Glas, 15 pa Sean Armand. Usoden je bil slab met, tako za dve točki (27/46) kot tri točke (5/22).

Brez prvega strelca s prve tekme

Na opoldanski tekmi v Podgorici je Cedevita Olimpija igrala brez prvega strelca s ponedeljkove tekme Karla Matkovića. 22-letni Hrvat, ki je proti Igokei zbral 21 točk, je namreč v drugem polčasu ponedeljkove tekme nerodno zdrsnil na parketu. Po tekmi je Matković začutil bolečino v kolenu, zaradi česar je namesto na tekmo šel na pregled z magnetno resonanco. Hujše poškodbe na srečo ni.

Med tekmo z Mego je bolečino v zapestju začutil Shawn Jones, zaradi bolečine v stopalu pa je dvoboj z Beograjčani predčasno zaključil Justin Cobbs.

Vedeli smo, da brez Karla Matkovića ne bomo mogli resneje igrati. Naš glavni cilj je bil, da tekmo izkoristimo za to, da damo čim več priložnosti za igro Jaki Blažiču in Gregorju Glasu. Pomembno je, da oba po svetovnem prvenstvu ujameta pravi ritem. Oba sta igrala veliko časa. Brez organizatorja igra ne moremo napraviti veliko. Mega je zelo dobra in mlada ekipa, ki je s treningi začela že v juliju, zato nismo mogli napraviti veliko. Zadnji dan turnirja bomo zato skušali izkoristiti za trening za nekatere igralce. Shawn Jones je skušal dati vse od sebe, a je staknil poškodbo dlani, zato ne vemo, ali bo v sredo lahko zaigral. Skoraj zagotovo bomo zaigrali brez Justina Cobbsa. Vsak igralec bo torej igral na položaju, ki ga ni vajen, zato bo težko, obenem pa smo izven prave forme. Skušali si bomo zadati cilje. Trenutno še nimamo na voljo pravega ‘rosterja’, da lahko resno treniramo in igramo. Moramo se pozdraviti, imeti na voljo najmanj deset igralcev, predvsem centra in organizatorja igre, saj je v nasprotnem primeru nemogoče igrati.,” je za spletno stran kluba povedal trener Simone Pianigiani.