Yogi Ferrell je bil v prvem polčasu zelo natančen (za dve 6/7, trojke 2/3) in je dosegel 18 točk. Na koncu je zbral 22 točk, pet skokov in pet asistenc. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Olimpijo so krasili natančen met (49-odstoten iz igre), uspešen skok (44:32) in dobra obramba. Zadar, ki je v tej sezoni odigral nekaj odličnih tekem in celo v Beogradu premagal Crveno zvezdo, se je ustavil pri 79 točkah.

Olimpija je znala ustaviti Luko Božića, saj je dosegel le 10 točk (trojke 0/3), kar je 20 manj od njegovega dozdajšnjega povprečja sezone Lige Aba (30,3 točke in 9,8 skoka na tekmo).

Že v prvi četrtini (21:14) je Olimpija prevladovala, medtem ko je imel Zadar težave pri metu z razdalje in je v prvem polčasu zadel le eno trojko iz devetih poskusov.

Po trojki Eda Murića (10. Olimpijina trojka večera) je kmalu po odmoru prednost dosegla 16 točk, v nadaljevanju celo 20, tako da zmaga – ob številnih domiselnih potezah – pred 1000 gledalci v Tivoliju ni bila nikoli ogrožena.

Veseli uspešna vrnitev centra Karla Matkovića, ki je v slabih 17 minutah dosegel 12 točk. Zadel je vseh pet metov iz igre. V kratkem se bosta ekipi pridružila še Zoran Dragić in Lovro Gnjidić.