Šlo je za obračun 3. kroga, ki je bil preložen zaradi covida v ljubljanski garderobi. V Jadranski ligi je že vse odločeno, tako da tekma ni imela vpliva na lestvico.

Ljubljančani so po 26 krogih zasedli četrto mesto z izkupičkom 17 zmag in devet porazov.

Usoden slab uvod Cedevite Olimpije
V Stožicah je Zvezda gostovala brez izvrstnih Argentincev Facunda Campazza in Luce Vildoze, ki še nista bila registrirana v Ligi ABA, ko bi morala biti tekma odigrana po prvotnem sporedu. Yogi Ferrell se je po poškodbi vrnil v kader slovenskih prvakov, toda na parket ni stopil.

Zvezda je tekmo začela odlično, v treh minutah je naredila delni izid 0:14, trener Miro Alilović je moral svoje varovance pozvati na posvet. Ta ni pomagal, saj je Zvezda povišala prednost na +17 (0:17). Olimpija je za prvi koš potrebovala skoraj šest minut in pol, dosegel ga je Amar Alibegović (2:17). Zmaji so končnico tega dela igre odigrali bolje, zmanjšali so zaostanek (10:19).

V dobrem ritmu so Ljubljančani nadaljevali tudi v drugi četrtini, nasprotnikom iz Beograda so se približali na le tri točke zaostanka (24:27). Alen Omić je zadel izpod koša (28:30). Zvezda je odgovorila z delnim izidom 0:6 (28:36). Omić je ob koncu prvega polčasa dobil nešportno osebno napako, kar so gostje izkoristili, na odmor so odšli z dvomestno prednostjo (30:43).

Igrajo na dve zmagi.

To so gostje povišali na začetku tretje četrtine na +16 (32:48). Prednost so brez težav ohranjali, v zadnjo četrtino so vstopili s 14 točkami naskoka (52:66).

V zadnji četrtini Zvezda ni popustila, povedla je z najvišjo prednostjo 18 točk (64:82).

Za zmaje je 12 točk dosegel Amar Alibegović, po 10 pa sta jih dodala Karlo Matković in Zoran Dragić. Pri Beograjčanih je blestel Nikola Ivanović z 19 točkami.

V soboto v Stožice prihaja FMP
Cedevita Olimpija bo v četrtfinalu na dve zmagi igrala s FMP-jem. Prva tekma bo to soboto v Ljubljani (18.30), druga 6. maja v Beogradu, termin morebitne tretje tekme bo znan naknadno.

Preostali trije četrtfinalni pari so Partizan – Studentski centar, Crvena zvezda – Zadar in Budućnost – Mega.

Iz Lige ABA je izpadel MZT Skopje – njegovo mesto bo kot prvak Lige ABA 2 zavzela Krka, v kvalifikacijah na dve zmagi pa se bosta za obstanek oziroma napredovanje pomerila Borac Čačak in finalist ABA 2 Helios Suns.

Crvena zvezda povedla s 17:0 in zanesljivo odnesla zmago iz Stožic