Alen Malovčič je bil prvi strelec slovenskega obračuna v Ligi ABA 2. Foto: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović

Na uvodnem turnirju sta oba kluba odigrala po dve tekmi, najprej pa je Šenčur klonil pred Pelisterjem iz Bitole (78:82), Helios pa pred domačim Spartakom 880:73). Domžalčani so bili lani po rednem delu prvi – v finalu zaključnega turnirja, ki so ga gostili, jih je ugnala Krka –, letos pa so izgubili prva dva obračuna.

Šenčur je povedel v osmi minuti, ko je bil izza črte uspešen Alen Malovčič, vodstva pa ni več izpustil iz rok. Helios je sicer na polovici druge četrtine izenačil, nato pa so varovanci Miljana Pavkovića naredili delni izid 12:2 in si tik pred odhodom v garderobo prvič priigrali dvomestno razliko. Največ so vodili za 13. V končnici srečanja so Domžalčani po seriji 9:0 prišli na -4, toda Dino Murić je 35 sekund pred koncem zadel prosti met, potem pa ujel odbito žogo po zgrešenem drugem in vendarle poskrbel za miren zaključek obračuna.

Šenčur je bil bistveno boljši v skoku, ki ga je dobil z 39:25, od tega je 15 odbitih žog ujel v napadu. Iz t. i. drugih napadov je dosegel 12 točk več od tekmeca. Tudi razmerje v podajah je bilo povsem na strani Šenčurja (18:8). Z 18 točkami je bil prvi strelec srečanja Malovčič, ki je v statistiko vpisal tudi osem skokov. 14 točk in osem skokov je dodal Dalibor Đapa, pri Heliosu pa je bil s 16 točkami najbolj razpoložen Blaž Mahkovic.

Naslednji turnir bo sredi novembra v Zlatiboru, vsako ekipo pa tam čakajo tri srečanja.