Krka je po Partizanu in Budućnosti izgubila še proti Zadru. Foto: Krka/Robi Verbajs

Novomeščani so povedli s trojko Jairusa Hamiltona in držali priključek z Dalmatinci do zaključka prve četrtine, ko je Zadar ušel na plus sedem. Usodna je bila druga četrtina, ko so gostje hitro ušli na dvomestno prednost in nato z delnim izidom 14:0 povedli za 23 točk.

Najvišji naskok so si priigrali sredi tretje četrtine, ko je bila razlika 27 točk. Visok poraz so varovanci Gašperja Okorna ublažili v sami končnici tekme z delnim izidom 12:0.

Iz sivega povprečja sta po točkovnem izkupičku izstopala le Leon Stergar s 23 točkami (trojke 4:5, osem skokov, štiri podaje, indeks 32) in Hamilton, ki je dosegel 17 točk (trojke 3:7). Pri Zadru so več kot 20 točk dosegli Luka Božić (24), Karlo Žganec (23) in Dario Drežnjak (21).