Yogi Ferrell je bil z 18 točkami prvi strelec Cedevite Olimpije. Isto število točk je dosegel Amar Alibegović. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so tekmo začeli z izidom 5:0, prednost so nato povišali na +8 (12:4). Gostje so se počasi bližali in zmaje tudi ujeli (15:15). Ekipi sta bili še naprej izenačeni (20:20). V končnici prve četrtine so Ljubljančani znova povedli, noro trojko je zadel Matic Rebec (24:20).

Ljubljančani imajo zdaj skoraj štirinajstdnevno pavzo zaradi reprezentančnih obveznosti, ki jim bo prišla še kako prav, da v zasedbo vrnejo tri poškodovane igralce, Zorana Dragića, Karla Matkovića in Lovra Gnjidića. Foto: www.alesfevzer.com

Na uvodu druge četrtine je Alen Omić lepo podal Amarju Alibegoviću, ki je atraktivno zabil za novo ljubljansko vodstvo (32:31). Srbi so prevzeli pobudo in povedli (36:40). Minuto pred koncem druge četrtine so Ljubljančani znova izenačili na 40:40. Gostje so na odmor odšli s +3 (40:43).

Tretjo četrtino so gostje odlično odprli, na krilih Pauliusa Valinskasa so povedli z dvomestno prednostjo (45:55). Tu se niso ustavili, povišali so jo na +15 (45:60). Zmaji so odgovorili z delnim izidom 5:0 (50:60). A tudi gostje so naredili delni izid 0:5 za novih + 15 (50:65).

Dvomestno prednost so ohranjali tudi na uvodu zadnje četrtine (61:75). Valinskas je zadel svojo peto trojko (64:78). Zmaji so znižali zaostanek na sedem točk (74:81).

Dve minuti pred koncem je Yogi Ferrell trojko za zaostanek štirih točk (79:83). Ferrell je bil natančen, Olimpija je še naprej zaostajala za štiri (81:85). Edo Murić je nato dobil tehnično napako (prestopil je črto) in gostje so zadeli prosti met (81:86). Gostje so storili osebno napako nad Murićem, ko je vrgel za dve, zato je imel na voljo dva prosta meta - zadel je oba (83:87). Murić je zadel pod košem (85:88). Aleksa Stepanović je zadel oba prosta meta (85:90) in tekma je bila odločena.