Košarkarji Cedevite Olimpije so v Podgorici dosegli najvišjo zmago nasploh v sezoni. Foto: SC Derby/Filip Roganović

Varovanci Jurice Golemca so se vrnili na zmagovalne tirnice po sredinem porazu v osmem kolu rednega dela EuroCupa.

Medtem ko Ljubljančani v regionalnem tekmovanju z izkupičkom 8-2 krojijo vrh razpredelnice, pa povsem drugačen obraz kažejo v evropskem pokalu. Tam so v osmih tekmah dosegli le eno zmago.

SC Derby vodi Andrej Žakelj. Foto: SC Derby/Filip Roganović

Zmaji so odlično začeli, povedli so z 1:11. Gostitelji so potrebovali tri minute in 20 sekund, da so dosegli prvi koš iz igre (3:11). Približali so se zmajem (7:11). Strelski mrk Cedevite Olimpije je s trojko prekinil Rok Radović (7:14). Ljubljančani so z dobro igro spet povedli z dvomestno prednostjo (11:22). Na začetku druge četrtine so zmaji povišali prednost na +13 (17:30). Tu se niso ustavili, povedli so za 20 točk (23:43). Največ so zmaji v prvem polčasu vodili za 25 točk (26:51).

To prednost so ohranjali tudi v tretji četrtini (31:56; 34:59). Zmaji so bili boljši nasprotnik, ob koncu tega dela igre ja trojko zadel Edo Murić za +30 (44:74).

Olimpija je hitela k novi zmagi, na uvodu zadnje četrtine je vodila že za 33 točk (49:82). Prednost je povišala na +36 (60:96), na koncu pa je presegla stotico.