Po zmagah nad SC-jem Derbyjem, Borcem in FMP-jem so Ljubljančani dosegli četrto zaporedno zmago v rednem delu regionalne lige. Partizan v tej sezoni ne blesti – v Evroligi ima po devetih tekmah le štiri zmage – in tudi v Ljubljani, kjer ni slavil že pet sezon, ni prepričal.

Trener zmajev Simone Pianigiani ni mogel računati na Karla Matkovića, ki je manjkal zaradi bolečin v hrbtu, po poškodbi pa je za zmaje znova zaigral Justin Cobbs.

Polčas za košarkarske sladokusce
Cedevita Olimpija je povedla z 8:4, gostje pa so izenačili (10:10). Olimpija je vodila pri izidu 15:14, nato je vodstvo prevzel Partizan, vodili so za 7 točk (17:24), ob koncu prve četrtine pa je beograjski velikan vodil za +5 (22:27). Partizan je v drugi četrtini vodil za 9 točk (23:32; 25:34; 28:37). Ljubljančani so nato zaigrali bolje v obrambi, začeli so zadevati, z delnim izidom 9:0 – Jaka Blažič je zadel dve zaporedni trojki, Luka Ščuka pa eno – so izenačili (37:37). Nadaljevala se je izenačena igra, šesto ljubljansko trojko je zadel Klemen Prepelič (46:43). Prvi polčas je bil zanimiv, po izenačeni igri je Cedevita Olimpija odšla na odmor s točko prednosti (51:50).

Zmaji zanesljivi s črte prostih metov
Tretja četrtina je bila izenačena od začetka do konca, nobeni izmed ekip se ni uspelo "odlepiti". Ob vstopu v zadnjo četrtino je Olimpija vodila za dve točki (73:71). Dewayne Stewart je zadnji del igre odprl s trojko za Olimpijinih +5 (76:71). Stewart je nato lepo podal Shawnu Jonesu, ki je zabil (80:77). Jones je nato še polagal za +5 zmajev (82:77). Razpoloženi Jaka Blažič je ljubljanski protinapad zaključil z uspešnim polaganjem, zadel je tudi prosti met (85:81). Ekipi sta bili izenačeni pri izidu 87:87. Blažič je bil v napeti končnici natančen pri izvajanju prostih metov (91:87). Zach LeDay je zgrešil trojko za Partizan, Olimpija je krenila v nov napad. Klemen Prepelič je zadel dva prosta meta (93:87). Partizan je odgovoril z delnim izidom 0:4 (93:91). Zmago Cedevite Olimpije je s košem potrdil Stewart (95:91).

Jaka Blažič je tekmo končal z 29 točkami in statističnim indeksom 32. Za dve točki je metal 6:8, trojke 3:7, ob tem pa je imel še šest skokov. Klemen Prepelič je dodal 18 točk (trojke 4:8) in 11 podaj, 17 točk je zbral Shawn Jones (9 skokov).

Jaka Blažič je po tekmi povedal: "Zagotovo ena najboljših predstav v tej sezoni. S tekmo smo si dokazali, da lahko igramo proti najboljšim ekipam. To nam je manjkalo v letošnji sezoni. Videlo se je, da nam je povratek Justina Cobbsa zelo pomagal, še posebej v ključnih trenutkih, da smo ostali mirni, ne preveč zaletavi. Lepa popotnica za naprej. Želimo, da gre krivulja navzgor, da se ne ustavi. Moramo postati konstantni v dobrih predstavah in zmagati kakšno tekmo v EuroCupu."