Kevin Durant je iz igre metal 8/13. Foto: Reuters
Mason Plumlee in LeBron James
Poteza, ki je razkačila LeBrona Jamesa. Foto: Reuters

Durant je tekmo končal s 23 točkami, v zadnji četrtini pa sploh ni stopil na parket. Thunderji so pred zadnjimi 12 minutami vodili s 85:77, nato pa zadnjo četrtino začeli z nizom 16:0, in Durantu se ni bilo treba vrniti na parket. 23 točk je dosegel tudi Caron Butler, ki je bil natančen pri vseh šestih poskusih za tri točke.

Le dva košarkarja z daljšim nizom
"Vesel sem, da je tega konec. Po vsaki tekmi sem prejel ogromno SMS-ov, to mi je jemalo veliko pozornosti in energije. Zdaj se lahko posvetim le ekipi," je bil zadovoljen Durant. Daljši niz z vsaj 25 točkami sta zbrala le Wilt Chamberlain (vseh 80 tekem v sezoni 1961/1962) in Oscar Robertson (46 tekem v sezoni 1963/1964).

Nowitzki na 10. mestu prehitel Robertsona
Dallas je v gosteh premagal Utah s 95:83 in se tako utrdil na sedmem mestu Zahodne konference. Mavsi imajo pred Phoenixom dve, pred Memphisom pa tri zmage prednosti. Spet je blestel Dirk Nowitzki, ki je iz igre metal 9/11 in zbral 21 točk. V karieri jih ima zdaj 26.714, s čimer je na desetem mestu večne lestvice prehitel Oscarja Robertsona.

Plumlee ob koncu tekme blokiral Jamesa
Najbolj vroče je bilo v Miamiju, kjer je Brooklyn presenetil prvake z 88:87. Gostitelji so imeli zadnji napad, najboljši igralec v Ligi NBA LeBron James je šel na zabijanje, a je njegov met blokiral Mason Plumlee. "Zagrabil me je za roko, to je naredil namerno. Moral bi izvajati prosta meta," je bil po tekmi nezadovoljen James, ki je bil z 29 točkami prvi strelec tekme.

Brooklyn dobil vse letošnje tekme
Netsi so tako dobili vse štiri medsebojne tekme v sezoni (s skupno razliko vsega šestih točk) in bi bili lahko še kako nevarni v končnici. Brooklyn je šele tretja ekipa v obdobju Miamijeve velike trojke, ki je v rednem delu sezone dobila vse tekme s Heati. Novinar je po koncu tekme Jamesa vprašal, ali bo Brooklyn zato v končnici predstavljal največji izziv v Vzhodni konferenci. "Ha? Najbrž ste malo zmešani ... Naslednje vprašanje."