Goran Dragić je bil znova prvi strelec Miamija, a to ni bilo dovolj za zmago nad New Yorkom. Foto: Reuters
DeMar DeRozan
DeMar DeRozan se je izkazal s 40 točkami, Indiana pa porazu v Torontu ostaja za Miamijem na osem mestu. Foto: Reuters
Kawhi Leonard
Kawhi Leonard je dosegel 27 točk za zmago nad Oklahomo, ki ji ni pomagal niti nov trojni dvojček Russlla Westbrooka. Foto: Reuters
Stephen Curry
Stephen Curry in soigralci so ustavili Jamesa Hardna in s 107:98 ugnali Houston. Foto: Reuters
Boston Celtics
Boston je z zmago nad Orlandom (117:116) zadržal prvo mesto na Vzhodu. Foto: Reuters

Oslabljeni Newyorčani – Carmelo Anthony je manjkal zaradi težav s hrbtom, Derrick Rose pa s kolenom– so vodili skoraj vse srečanje. V zadnji četrtini so gostitelji, ki so v zadnjih 12 minutah iz igre metali le 22-odstotno, petkrat izenačili, vendar so Knicksi vedno našli odgovor in otežili pot Heatov v končnico.

Košarkarji New Yorka, ki nimajo več možnosti za preboj med najboljših osem v konferenci, so igrali popolnoma neobremenjeni, kar je povedal tudi Courtney Lee: "Nismo želeli razmišljati o čemer koli. Želeli smo le igrati sproščeno in se zabavati." Lee je prispeval 20 točk, več jih je pri gostih dal le Kristaps Porzingis, 22. Saša Vujačić je tekmo začel v prvi peterki in v 36 minutah dal devet točk, dodal pa še sedem podaj.

Dragić: Vsaka tekma šteje
"Nismo zadevali trojk, nismo igrali dobre obrambe, preprosto nismo našli formule za zmago," je dejal domači trener Erik Spoelstra. Tyler Johnson je v zadnji četrtini iz igre metal 3/4, njegovi soigralci pa vsega 1/14, zgrešili pa so vseh sedem poskusov izza črte. "Ostajamo na mestih, ki vodijo v končnico, vemo pa, da šteje vsaka tekma," je dodal Goran Dragić, ki je bil z 22 točkami prvi strelec Miamija. V statistiko je v 35 minutah vpisal še pet podaj.

Vseeno je Miami ostal na sedmem mestu. Ima enak izkupiček kot osma Indiana, ki je klonila pred Torontom (111:100). DeMar DeRozan je dal kar 40 točk. Zmago manj ima Chicago. Miami do konca rednega dela čaka še šest tekem, vsi nasprotniki pa so še v igri za končnico ali pa so v njo že uvrščeni. V nedeljo na Florido prihaja Denver.

Končnica se Pistonsom počasi oddaljuje
Boj za končnico počasi izgublja Detroit, ki je v Milwaukeeju klonil po podaljšku (108:105). Ključna je bila trojka Khrisa Middletona 40 sekund pred koncem, s katero so Bucksi povedli 105:102. Pet minut pred koncem rednega dela so gostitelji izničili zaostanek desetih točk. Ključno vlogo je odigral Giannis Antetokounmpo, ki je v tem času dosegel deset od svojih 28 točk. Pri gostih je dobro minutažo izkoristil Beno Udrih, ki je v 21 minutah prispeval 16 točk in osem podaj.

Russell Westbrook je vpisal že 39. trojni dvojček v tej sezoni, ko je proti San Antoniu vknjižil 32 točk, 15 skokov in 12 podaj. Zdaj potrebuje še dva, da izenači rekord Oscarja Robertsona iz sezone 1961/62. Vseeno pa je Oklahoma klonila, saj so bili Spursi boljši s 100:95.

Tekme 31. marca:
TORONTO - INDIANA 111:100
DeRozan 40, Valančiunas 16 in 17 skokov; George 28.
CHARLOTTE - DENVER 122:114
Walker 21, Kaminsky 22; Jokić 26, 13 skokov in 10 podaj.

CLEVELAND - PHILADELPHIA 122:105
James 34, Irvin 24; Luwawu-Cabarrot in Holmes po 19.

BOSTON - ORLANDO 117:116
Thomas 35, Crowder 18; Gordon 32 in 16 skokov.

MILWAUKEE - DETROIT 108:105 - po podaljšku
Antetokounmpo 28 in 14 skokov, Middleton 25 in 10 skokov; Harris 23 ... Udrih 16 (7/10 iz igre), 1 skok in 8 podaj v 21 minutah.

MEMPHIS - DALLAS 99:90
Conley 28, Randolph 22 in 12 skokov; Barea, Nowitzki in Matthews po 13.

NEW ORLEANS - SACRAMENTO 117:89
Cousins 37 in 13 skokov, Davis 19 in 12 skokov; McLemore 15.

MIAMI - NEW YORK 94:98
Dragić 22 (6/12 za dve, 2/5 za tri), 3 skoki in 5 podaj v 34 minutah, Whiteside 17 in 16 skokov; Porzingis 22, Lee 20 ... Vujačić 9 (4/12 iz igre), 3 skoki in 7 podaj v 36 minutah.

OKLAHOMA - SAN ANTONIO 95:100
Westbrook 32, 15 skokov in 12 podaj; Leonard 28, Gasol 17.

UTAH - WASHINGTON 95:88
Hayward 19, Gobert 16 in 10 skokov; Beal 27.

GOLDEN STATE - HOUSTON 107:98