Odlično je igral Alex Stepheson, ki je dal 17 točk. Foto: Nebojša Tejić/Liga ABA
Deividas Gailius v boju z nekdanjim košarkarjem Slovana in Zlatoroga Antejem Đugumom. Foto: Nebojša Tejić/Liga ABA
Alen Omić
Največ težav je imel Zadar s centroma, ki sta skupaj dala 33 točk. Alen Omić jih je prispeval 16. Foto: Aleš Fevžer
Visoka zmaga Olimpije nad Zadrom

Po dveh porazih so zmaji znova v zmagovalnem ritmu. Po bolečem neuspehu v derbiju prejšnjo soboto proti Krki in porazu v Parizu, kljub temu pa so zasedli v Eurocupu prvo mesto, so Ljubljančani odreagirali odlično in popolnoma nadigrali sicer povprečno dalmatinsko zasedbo, ki pa je vseeno na lestvici regionalne lige pred Olimpijo.

Po izenačeni prvi četrtini so v drugi gostitelji zagospodarili na igrišču. Drugih deset minut so dobili za 13 in že na odmor odšli z vodstvom 34:28. Na začetku drugega polčasa je prednost narasla tudi prek 20 in dvomov o zmagovalcu je bilo konec. Tako so priložnost dobili tudi nekateri, ki sicer v zeleno-belem dresu igrajo nekoliko manj.

Centra skupaj dosegla 33 točk
V vseh košarkarskih elementih so bili zmaji boljši. Skok so dobili s 34:23, dobri so bili pri metu (26:47 za dve in 10/20 za tri), zbrali pa so tudi kar 12 podaj več kot Zadrčani (18:6). Najboljši strelec je bil Deividas Gailius, ki je prispeval 19 točk, ob tem pa je zadel tri trojke. Pod obročem sta kraljevala domača centra. Alex Stepheson, ki je navdušil z atraktivnimi zabijanji, je dal 17 točk, Alen Omić, ki je celo zadel trojko, pa 16. 13 točk je dodal Sasu Salin.

"Čestitam igralcem za prikazano. Dobro smo zaustavili njihove zunanje igralce, a z obrambo pod samim obročem nisem najbolj zadovoljen. Dobili smo preveč točk. Zmago moramo hitro pozabiti, saj imamo že v soboto drugo tekmo. Med prazniki ne bo časa za počitek, saj bomo vsak dan trdo trenirali, da naredimo še korak naprej," je po tekmi dejal Aleš Pipan.

Konec tedna je za slovenska kluba v regionalni ligi zelo uspešen, saj je slavila tudi Krka. Novomeščani so zmagali na neugodnem gostovanju pri Szolnokiju na Madžarskem (55:63).